Zmiany w GK TP zatwierdzone

Newsy
Żródło: TP S.A.
Opinie: 5
Opinie: 5

Rada Nadzorcza Telekomunikacji Polskiej powołała dziś w skład zarządu TP Iwonę Kossmann. Jednocześnie Rada przyjęła rezygnacje dwóch dotychczasowych członków zarządu TP: Jean-Marc Vignollesa oraz Konrada Kobyleckiego.

Obradująca dzień wcześniej Rada Nadzorcza PTK Centertel powołała Grażynę Piotrowską-Oliwa na nowego prezesa zarządu PTK Centertel.

Iwona Kossmann ma 39 lat. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, ukończyła również studia podyplomowe na Erasmus University Rotterdam. W 1992 roku rozpoczęła karierę zawodową specjalizując się w marketingu i zarządzaniu. Ponad dwa lata pracowała w polskim oddziale firmy Unilever, gdzie była produkt menedżerem. Od 1995 do 2001 roku była związana z firmą Coty, gdzie pełniła funkcje kierownicze w niemieckim, węgierskim i polskim oddziale przedsiębiorstwa. W latach 2000-2001 była dyrektorem marketingu Coty Polska. Od 6 lat jest związana z branżą telekomunikacyjną. W 2001 roku została dyrektorem marketingu w PTK Centertel. W marcu 2005 roku została członkiem zarządu PTK Centertel ds. Marketingu i Sprzedaży.

Grażyna Piotrowska-Oliwa ma 37 lat. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu. Ukończyła studia MBA w INSEAD (Executive MBA), jest także absolwentką Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz London School of Economics. W latach 1997-2000 była Naczelnikiem Wydziału Spółek Strategicznych i Instytucji Finansowych Ministerstwie Skarbu Państwa, prowadząc projekty związane z branżą finansową i telekomunikacyjną. Z sektorem telekomunikacyjnym jest związana od 2001 roku, początkowo jako dyrektor Departamentu Współpracy z Regulatorem w Telekomunikacji Polskiej, gdzie odpowiadała za kreowanie otoczenia regulacyjnego Grupy TP, zarządzanie ryzykiem regulacyjnym, udział w tworzeniu strategii rozwoju firmy oraz współpracę z organami polskiej administracji oraz organami Unii Europejskiej. W 2006 r. objęła stanowisko dyrektora wykonawczego ds. Strategii, Rozwoju i Oferty Hurtowej. W zakresie jej kompetencji znajdował się nadzór nad takimi obszarami jak współpraca międzyoperatorska, usługi hurtowe, Centrum Badawczo-Rozwojowe i sprawy regulacyjne.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Ktos pisze: 2007-03-30 00:03
  Ida ciezkie czasy dla TP
  0
 • Users Avatars Mini
  Kogut pisze: 2007-03-30 01:08
  Vignolles - tytan pracy, mocno przyczynił się do sukcesów Centertela Kobylecki - tytan pracy, człowiek zawsze szukający rozwiązań typu win-win Czy to wszystko to pomysł Wituckiego? Czy Francuzów? Jeszcze usunięcie Vignollesa mogę zrozumieć - polityka - Witucki może chcieć mieć o wiele większy wpływ na Orange/mobile i tu mocny Vignolles by mu przeszkadzał. Ale Kobylecki? Chyba w Polsce nie ma lepszego kandydata na to miejsce... No może LeGuern były lepszy... Ale ten jest już w Netii...
  0
 • Users Avatars Mini
  Kogut pisze: 2007-03-30 01:13
  Każdy inny kandydat na miejsce Kobyleckiego to będzie przez min. rok się wdrażał... Ciekawe kto i po co chciał tej zmiany... A może Kobylecki sam zrezygnował? Współpraca z Francuzami do przyjemnych chyba nie należy znając ichni egocentryzm oraz styl pracy, daleko inny niż amerykański, brytyjski czy niemiecki...
  0
 • Users Avatars Mini
  haha pisze: 2007-03-30 01:41
  Strategia jest jasna. Po wielu badaniach i analizach KPMG, Delloithe&T, PriceWateHouseCoopers, BCG itd uznano, że babę na S. może pokonać tylko inna baba. W przyszłości znajdzie się to w podręcznikach zarządzania uzupełnione odpowidnimi rysunkami pod hasłem "Prawo Baby"
  0
 • Users Avatars Mini
  ktos pisze: 2007-03-30 08:28
  Kogut - moze skonczyl mu sie konrakt, a pozatem chyba jest tendencja do obciania ludzi z PTK. Co do oceny prezesa Kobyleckiego mozna napisac krutko : zawsze gentelmen, zawsze usmiechniety, zawsze zyczliwy, fakt faktem ze to jeden z nielicznych managerow ktorych sie dobrze zapamieta, tak jak le gurna :) Pozdro
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: