Zmiany w zarządzie TP S.A. - oficjalny komunikat

Newsy
Żródło: TP S.A.
Opinie: 7

Na posiedzeniu w dniu 24 października 2001 r. Rada Nadzorcza Telekomunikacji Polskiej S.A. odwołała Pawła Rzepkę ze stanowiska Prezesa Zarządu TP S.A. i powołała na to stanowisko Marka Józefiaka.

Na wniosek Zarządu TP S.A. jej Rada Nadzorcza odwołała z Zarządu TP S.A. Donalda Chodaka i Mariana Ogonowskiego oraz powołała George'a Storożyńskiego na stanowisko Członka Zarządu ds. Finansów TP S.A.

Rada Nadzorcza postawiła przed Zarządem TP S.A. zadanie przeprowadzenia głębokiej restrukturyzacji TP S.A., tak aby szybko stała się ona firmą w pełni konkurencyjną wśród najlepszych operatorów telekomunikacyjnych w  Europie i umocniła się na pozycji lidera polskiego rynku telekomunikacyjnego.

Marek Józefiak

Ma 43 lata. W 1982 ukończył Wydział Elektroniki Politechniki Wrocławskiej z tytułem magistra inżyniera elektronika, specjalisty w dziedzinie telekomunikacji. W latach 1990 - 97 pracował w sektorze prywatnym jako Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny kilku spółek. Był też członkiem Rady Nadzorczej Białostockich Zakładów Elektronicznych "BIAZET". W latach 1996 - 1997 był członkiem Rady Nadzorczej TP S.A. W lutym 1997 roku został powołany na stanowisko Dyrektora Generalnego spółki Polska Telefonia Komórkowa " Centertel" Sp. z o.o. ("PTK Centertel"). W chwili objęcia tego stanowiska PTK Centertel posiadała 130 tys. abonentów, natomiast ich liczba wynosi obecnie ponad 2400 tys. Podczas pełnienia funkcji przez Marka Józefiaka, Dyrektor Generalny PTK Centertel był odpowiedzialny m.in. za przygotowanie planów strategicznych, zapewnienie planów finansowania tej Spółki, nadzór nad przygotowaniem długofalowych planów przejścia z systemu NMT do sieci GSM i  w konsekwencji do rozwiązań trzeciej generacji. Ponadto w latach 1990-97 Marek Józefiak był Przewodniczącym Rady Fundacji "Primus Inter Pares". Jest także członkiem Bussines Centre Club, Związku Polskiego Przemysłu Handlu i Finansów, Stowarzyszenia Menadżerów w Polsce, Rady Programowej pisma "Lewiatan" oraz fundacji mających na celu  wspieranie rozwoju nauk w dziedzinie telekomunikacji. Reprezentuje PTK Centertel w Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji oraz Związku Polskiego Przemysłu Handlu i Finansów. W latach 1987 - 1999 odbył m.in. następujące kursy i szkolenia: 1987 r. - IAESTE, RINGNES A.S Oslo (staż zawodowy), 1990 r. IAESTE, WARTECK A.G Bazylea (praktyka menadżerska), 1993 r. - SOCSER S.A. Bruksela (szkolenia w zakresie marketingu), 1999 r. - INSEAD, Fontainebleau (program AVIRA dla menedżerów najwyższego szczebla). 

George Storożyński

Ma 46 lat. W roku 1978 ukończył Wydział Finansów Uniwersytetu New York University w Nowym Jorku. W 1982 uzyskał tytuł MBA na uczelni New York University Graduate School of Business. W latach 1982 - 84 był Dyrektorem Generalnym Polsko-Słowiańskiej Unii Kredytowej w Nowym Jorku. W latach 1984-85 zajmował stanowisko Wiceprezesa ds. Bankowości Korporacyjnej w nowo utworzonym oddziale jednego z największych banków włoskich w Nowym Jorku - Cariplo Nowy Jork. W latach 1986 - 90 pracował jako Wiceprezes w Banku Barclays w Nowym Jorku, gdzie utworzył zespół zajmujący się doradztwem dla amerykańskich oddziałów największych firm europejskich. W 1990 przyjechał do Polski założyć przedstawicielstwo banku BZW (bank inwestycyjny należący do Banku Barclays), gdzie prowadził zespoły zajmujące się największymi prywatyzacjami w Polsce (m.in. Elektrim i KGHM). Od stycznia 1998 r. do października 2000 r. pracował w ING Barings jako Szef Bankowości Inwestycyjnej i Zastępca Dyrektora na Polskę. W tym okresie zajmował się m.in. prywatyzacją LOT-u (doradca Swiss Air) i TP S.A. (doradca Ministra Skarbu Państwa). W październiku 2000 r. przeszedł do Banku Societe Generale, gdzie jako Dyrektor Zarządzający był odpowiedzialny za rozwój bankowości inwestycyjnej.

Opinie:

Opinie archiwalne (7):

Komentuj

Komentarze / 7

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Jansmen pisze: 2001-10-25 00:40
  no to stało się powiew zmian politycznych (mijmy nadziej że to się wiąże nie tylko ze zmianą ekipy żądzącej) miejmy nadziej że nowy prezes wyprowadzi tpse tak jak to zrobił z centertelem no i może taka sama agresywna kampania :-))
  0
 • Users Avatars Mini
  gmazur pisze: 2001-10-25 00:42
  widze, ze zyciorys Pana George Storożyńskijest jeszcze bardziej barwny niz Marek Józefiak. Pomimo to jestem pelen podziwu dla tych dwoch panow, tzn. co osiagneli w zyciu.
  0
 • Users Avatars Mini
  Zeeke pisze: 2001-10-25 01:04
  gm: racja, ale mogliby jeszcze podać, ile który zarabia ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  matizek pisze: 2001-10-25 01:11
  jesli chodzi o zarobki to i tak owiele za duzo, ale moze wreszcie sie cos zmieni na lepsze (mam nadzieje). jestem pracownikiem tepsy i widze jakie sa rozbieznosci w zarobkach :( pomyslcie informatyk w tepsie zarabia 1400 na reke (paranoja!) grrr
  0
 • Users Avatars Mini
  luk23 pisze: 2001-10-25 03:15
  jansmen :jesliby wyprowadzil centka to wyprowadzilby i tepse bo to przeciez spolka matka wiec kolko sie zamyka awansowal i tyle
  0
 • Users Avatars Mini
  Jansmen pisze: 2001-10-25 03:49
  luk23: tylko centek był firmą w której nie występowały tak silne naciski polityczne jak w tpsi a tam nie zawsze to co dobre dla firmy musi być dobre dla polityki .No pozatym dochodzi jeszcze problem z francuzami w centku chyba miał większą swobodę
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2001-10-25 19:44
  oj tasują tasują
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: