Zwiększają się szanse na komercyjne DVB-H w Polsce

Newsy
Żródło: Puls Biznesu
Opinie: 2

Operatorzy telekomunikacyjni otrzymają częstotliwości potrzebne do uruchomienia usługi telewizji mobilnej DVB-H. "Jest duże ciśnienie ze strony rynku, więc podjęłam decyzję o ogłoszeniu przetargu" — powiedziała dziennikowi Puls Biznesu Anna Streżyńska, prezes UKE.

Ostateczny kształt przetargu będzie znany po zakończeniu konsultacji, którą UKE niedawno ogłosił. Regulator chce rozdysponować częstotliwości w 31 miastach, a w tzw. piłkarskich, w których mają odbywać się mecze EURO 2012, jest dodatkowa pula. Idea jest taka, aby częstotliwościami podzieliły się co najmniej dwa podmioty (mogą to być konsorcja). UKE chce ogłosić przetarg w maju, a rozstrzygnąć nie później niż po wakacjach.

"To bardzo dobry ruch ze strony UKE. Na to czekaliśmy. Częstotliwości to warunek konieczny, by podejmować jakiekolwiek działania w kierunku telewizji mobilnej. Teraz piłka jest po stronie operatorów, którzy muszą podjąć decyzję biznesową, czy im się to będzie opłacało" — mówi Krzysztof Dzięcioł z Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: