Zwolnienia grupowe w Netii

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 5

Netia w ramach zwolnień grupowych zamierza do końca maja zmniejszyć zatrudnienie o ok. 130 osób, do 1.365 osób - poinformował prezes Netii Mirosław Godlewski. Rezerwy na ten cel spółka utworzy w drugim kwartale 2009 roku. Netia zmniejszy też poziom wynagrodzeń w przypadku 40 etatów i nie przeprowadzi corocznej podwyżki płac. "Dziś ogłosiłem pracownikom o grupowym zwolnieniu 130 osób" - powiedział Godlewski. "Zredukowaliśmy już zatrudnienie o 75 osób w 2008 roku, a w tym roku do dnia dzisiejszego o kolejne 65. Ta redukcja o 130 osób wydarzy się do końca maja" - dodał.

Prezes poinformował, że rezerwy na koszty zmniejszenia zatrudnienia o 130 osób zostaną utworzone w drugim kwartale 2009 roku, jednak nie chciał zdradzić, jaka to będzie kwota. "Koszty restrukturyzacji w wysokości ok. 25 mln zł w dużej mierze to koszty związane z redukcją zatrudnienia" - powiedział i dodał, że więcej szczegółów będzie znanych do końca maja.

Obecnie grupa Netii zatrudnia 1.495 osób. Prezes powiedział, że 30-40 proc. oszczędności, o których Netia informowała wcześniej, wynika właśnie z redukcji zatrudnienia. Netia poinformowała dwa tygodnie temu o programie redukcji kosztów, zgodnie z którym baza kosztów operacyjnych w 2009 roku zmniejszy się o 20 mln zł, a w 2010 roku o 100 mln zł wobec bazy kosztów w 2008 roku. Tegoroczne koszty restrukturyzacji mają wynieść 25 mln zł.

Prezes powiedział też w poniedziałek, że Netia oprócz redukcji zatrudnienia planuje również zmniejszyć poziom wynagrodzeń w przypadku 40 etatów, a także nie przewiduje przeprowadzanej zazwyczaj w spółce w marcu lub kwietniu podwyżki płac. "Nie przeprowadzimy ogólnofirmowej podwyżki płac. Oprócz zwolnienia tych 130 osób, dla ok. 40 stanowisk przewidujemy zmianę poziomu wynagrodzenia związaną ze zmianą stanowiska pracy na niższe" - powiedział Godlewski.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  TrustNoOne pisze: 2009-04-21 12:53
  Wszystko przez ten "kryzys"... :/ Rozdmuchane przez media to wszystko, no ale firmy "maja powod" by teraz pracownikow zwalniac...
  0
 • Users Avatars Mini
  bodzio pisze: 2009-04-21 17:00
  Kryzys jest autentyczny, a nie tylko rozdmuchany przez media jak to napisales. Gdyby bylo inaczej, to wiele firm w mojej okolicy nie pracowaloby na pol gwizdka, nie byloby tylu zwolnien i kilku upadkow zakladow, a niestety tak sie dzieje.
  0
 • Users Avatars Mini
  TrustNoOne pisze: 2009-04-21 18:51
  W niektorych rejonach czy galeziach gospodarki prawdopodobnie jest autentyczny. Ja nie zauwazylem by on wystapil. Teraz przez definicje kryzysu pracodawcy beda mogli zwalniac legalnie niewygodnych pracownikow... albo obcinac place. Niech lepiej NIE-rzad zadba o siebie i zwolni wiekszosc poslow i senatorow i zakaze wykonywania dodatkowej pracy a co za tym idzie i otrzymywania dodatkowej placy. Bedzie wiecej pieniedzy dla zwyklych obywateli (czytaj na pomoc dla nich).
  0
 • Users Avatars Mini
  bodzio pisze: 2009-04-21 21:19
  Pracuje w przemysle metalowym i glownie ta branze mialem na mysli w mojej okolicy...
  0
 • Users Avatars Mini
  truface pisze: 2009-04-21 21:32
  Proszę Was, wszystko to jedna wielka ściema. Netia ma najlepsze wyniki finansowe od lat a mimo to jest oczywiście jest kryzys i trzeba zwalniać. Gdyby tylko rada nadzorcza i zarząd zrezygnowali z premii to nie trzebaby było zwalniać nikogo ale po co, lepiej nie dać podwyżek tym co naprawdę pracują. Zenada, że szkoda pisac.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: