Apple Watch - zegarek, relacja z premiery

Newsy
Opinie: 9

Apple zaprezentował zegarek Apple Watch. Wiadomość jest stale aktualizowana!

Apple Watch będzie współpracował wyłącznie ze smartfonami iPhone. Zegarek będzie pozwalał na prowadzenie rozmów i obsługę wiadomości. Dostępny będzie w trzech głównych kolekcjach Apple Watch, Apple Watch Sport i Apple Watch Edition.

Zegarek obsługuje się poprzez rozwiązanie Digital Crown pozwalające na przewijanie, zoomowanie i nawigowanie po aplikacjach. Digital Crown pełni także rolę przycisku "home" oraz aktywuje asystentkę Siri.

Zegarek jest wyposażony w ekran Retina pokryty szkłem szafirowym. Retina obsługuje nowe rozwiązanie Force Touch, które różnicuje rodzaj dotknięcia do ekranu. Apple Watch to także Wi-Fi 802.11b/g oraz Bluetooth 4.0 do synchronizacji z telefonem. Telefon będzie korzystał z GPS i akcelerometru wbudowanego w iPhone.

Apple Watch jest wykonany ze stali nierdzewnej, aluminium lub 18 karatowego złota w zależności od wersji. Urządzenie będzie dostępne w dwóch rozmiarach (dla kobiet i mężczyzn).

W zegarku można korzystać z aplikacji Maps firmy Apple. Będzie dostępna także aplikacja Photos.

Apple Watch będzie wspierał rozwiązanie Siri - będzie można dyktować SMS-y, sprawdzać kalendarz oraz głosowo wyszukiwać na mapie i w internecie.

Apple Watch ma kosztować od $349. Będzie dostępny w sprzedaży dopiero na początku przyszłego roku.

Apple Watch będzie seryjnie wspierał rozwiązania: Digital Touch (przesyłanie specjalnych wiadomości graficznych), Apple Pay, Passbook i będzie potrafił sterować Apple TV.

Apple Watch będzie działał z iPhone 5, 5c, 5s, 6 i 6 Plus.

Zegarek będzie dostępny w trzech głównych kolekcjach: Watch (18 modeli), Apple Watch Sport (10 modeli), Apple Watch Edition (5 złotych modeli z różnymi paskami).

Zegarek jest wyposażony w pulsometr. W urządzeniu pracuje dedykowany procesor S1. Ładowanie będzie odbywać się poprzez technologię MagSafe wraz z ładowaniem indukcyjnym.

Filmy z zegarkiem można obejrzeć tutaj

Deweloperzy będą mogli tworzyć aplikacje dla zegarka dzięki pakietowi WatchKit.