Huawei zaprzecza plotkom - wszystkie smartfony mają dostęp do normalnych aktualizacji Androida

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Huawei zaprzecza plotkom - wszystkie smartfony mają dostęp do normalnych aktualizacji Androida

W weekend wybrane serwisy internetowe poinformowały, że użytkownicy wszystkich smartfonów Huawei stracą dostęp do aktualizacji systemu Android. Taka blokada obniżyła by poziom bezpieczeństwa tych urządzeń i wykluczyła z działania część aplikacji (np. bankowych).

Otrzymaliśmy oficjalne oświadczenie Huawei w sprawie aktualizacji:

 

Huawei ma dostęp do aktualizacji systemowych i poprawek bezpieczeństwa od Android poprzez Android Open Source Project. Będziemy aktywnie wdrażać nowe aktualizacje oprogramowania, poprawki systemowe i poprawki błędów, zapewniając jednocześnie kompatybilność i ciągłość działania urządzeń.

Od 16 maja 2019 roku Huawei wydawał poprawki bezpieczeństwa dla ponad 200 modeli. Częstotliwość wydawania poprawek jest na takim samym poziomie, jak w przypadku całej branży.

Plan aktualizacji bezpieczeństwa dla modeli Huawei jest dostępny na stronie internetowej: https://consumer.huawei.com/en/support/bulletin/

Użytkownicy urządzeń Huawei starszej generacji, działających w oparciu o Google Mobile Services, mają niezmiennie dostęp do sklepu Google Play, z którego mogą pobierać aplikacje i aktualizacje. Działanie aplikacji bazujących na GMS również pozostaje bez zmian.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: