Aplikacja Kwarantanna domowa źle oceniana przez użytkowników - nie wiadomo, gdzie są jej serwery

Newsy
Żródło: Puls Biznesu
Dodaj opinię
Opinie: 0
Aplikacja Kwarantanna domowa źle oceniana przez użytkowników

Puls Biznesu podał, że aplikacja Kwarantanna domowa to adaptowane, komercyjne rozwiązanie firmy TakeTask.

Ministerstwo skorzystało więc z komercyjnego rozwiązania, które zostało dostosowane do jego potrzeb i ubrane w „skórkę” rządowej aplikacji.

Stworzona przez TakeTask aplikacja mobilna do zarządzania zadaniami w sieciach handlowych umożliwia np. zlecenie określonych czynności, które podejmuje społeczność zbudowana wokół tego rozwiązania lub też sami pracownicy sieci. Przykładowe zadania to zrobienie zdjęcia witryny sklepowej lub ustawienia produktów na półkach. Agenci aplikacji zamieniają się w tajemniczych klientów. Wśród klientów korzystających z tego rozwiązania TakeTask wymienia: Shell, CCC, Auchan, Biedronkę czy Rossmana.

Użytkownicy telefonów z Androidem oceniają aplikację na 1,7 w pięciopunktowej skali — przy blisko 750 ocenach. Użytkownicy iPhonów oceniają ją na 1,5 — przy 249 ocenach. Przymusowi domatorzy skarżą się, że nie działa ona poprawnie. Dostają np. powiadomienia o zadaniach, a w aplikacji ich nie znajdują, po czym pojawiają się ponaglenia i informacje o niewykonaniu zadania. Część użytkowników zwraca też uwagę, że pomimo rejestracji i wykonywania zadań nadal są odwiedzani przez policję.

W regulaminie aplikacji wymienionych jest sześć podmiotów, czyli TakeTask, Komenda Główna Policji, Wojewódzkie Komendy Policji, wojewodowie, Centralny Ośrodek Informatyki oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. W komercyjnej wersji aplikacji napisano, że wszystkie dane przesyłane przez pracowników gromadzone są automatycznie na dedykowanym serwerze. Ministerstwo Cyfryzacji nie odpowiedziało na pytanie Pulsu Biznesu dotyczące miejsca gromadzenia danych.

Właścicielem firmy TakeTaks jest Sebastian Starzyński, który jest także właścicielem firmy badawczej ABR Sesta, prognozującej wyniki wyborów.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: