TVP ostro zaatakowała usługę WP Pilot i KRRiT

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
TVP ostro zaatakowała usługę WP Pilot i KRRiT

TVP zaatakowała usługę WP Pilot oraz Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. TVP krytykuje sposób, w jaki KRRiT interpretuje zasadę must carry must offer. TVP żali się, że nadawcy nie mogą odmówić zgody na udostępnienie swojego sygnału. TVP krytykuje także to, że korzystający z usług tego typu nie są zliczani w badaniach oglądalności. Wirtualna Polska pobiera opłaty za dostęp do pakietów telewizyjnych z darmowymi kanałami TVP. Na takiej samej zasadzie działają kablówki, ale według TVP, operatorzy kablowi mają podpisane z tym nadawcą umowy.

Tutaj znajdziecie materiał przygotowany przez Wiadomości TVP.

 

Na zarzuty TVP odpowiedział już Tomasz Machała, szef usługi WP Pilot. Porównał TVP do sławnego ostatnio Kraśnika. Według niego, "Wiadomości" TVP z dziennikarstwem od lat nie mają nic wspólnego, a niedzielny reportaż o usłudze WP Pilot był tego dowodem.

 

Jego odpowiedź znajdziecie tutaj

 

Także KRRIT podkreśla, że stojąc na straży interesu publicznego w radiofonii i telewizji dba o interes użytkownika mediów bez względu na jego dostęp do technologii, a zasada must carry/must offer nakazująca operatorom rozprowadzanie określonych programów, a nadawcom ich udostępnianie, nie jest narzucona przez KRRiT, lecz określona w ustawie o radiofonii i telewizji.

 

Oświadczenie KRRIT znajdziecie tutaj

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: