Konto Pekao z wykorzystaniem aplikacji mObywatel

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Konto w Banku Pekao można otworzyć z wykorzystaniem aplikacji mObywatel

Konto w Banku Pekao można otworzyć z wykorzystaniem aplikacji mObywatel.

W ubiegłym roku Bank Pekao jako pierwszy w kraju umożliwił zakładanie konta na selfie przy użyciu e-dowodu. Teraz bank wprowadził kolejną nowość – weryfikację tożsamości z wykorzystaniem aplikacji mObywatel.

Wystarczy zainstalować na swoim telefonie aplikację PeoPay i wybrać opcję „Zostań klientem Pekao”. Weryfikacja za pomocą aplikacji mObywatel  jest błyskawiczna. Wystarczy skopiować wygenerowany w aplikacji PeoPay kod do weryfikacji, następnie zalogować się do aplikacji mObywatel i wybrać opcję przekaż dane instytucji bądź firmie. Następnie należy wkleić kod do aplikacji mObywatel oraz potwierdzić przekazanie danych do Banku Pekao. Wszystkie niezbędne dane klienta potrzebne do otwarcia rachunku zostaną przekazane do banku automatycznie. W kolejnym kroku aplikacja zrobi klientowi selfie. Po uzupełnieniu danych, klient zatwierdzi umowę kodem przesłanym w SMS, po czym ustali numer PIN do logowania w aplikacji PeoPay.

Proces jest dostępny w aplikacji z systemem operacyjnym Android oraz iOS.

Drugim procesem, w którym klienci Banku Pekao będą mogli wykorzystać aplikację mObywatel będzie zdalne zawarcie umowy o korzystanie z bankowości elektronicznej, jeśli do tej pory jej oni nie posiadali. W tym przypadku zawieranie umowy przebiega w ten sam sposób, co przy zakładaniu konta na selfie. To umożliwi klientom korzystanie z aplikacji PeoPay i serwisu internetowego Pekao24 bez konieczności wizyty w oddziale.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: