Nowe baterie Huawei - szybkie ładowanie w 2 lub 5 minut

Newsy
Opinie: 0

Laboratorium Watt Lab, Należące do Centralnego Instytutu Badawczego Huawei, zaprezentowało nową, litowo-jonową baterię. Na tle konkurencji wyróżnia ją ponad dziesięciokrotnie szybszy czas ładowania. Co więcej, poziom 50 proc. naładowania osiąga już w kilka minut po podłączeniu do źródła prądu.

Huawei zaprezentował filmy, obrazujące możliwości dwóch typów nowych, litowo-jonowych baterii z technologią szybkiego ładowania: pierwszej, o pojemności 600 mAh, którą można naładować do 68% w zaledwie dwie minuty oraz drugiej, o pojemności 3000 mAh i gęstości energetycznej powyżej 620 Wh/L, którą można naładować do 48% w pięć minut. Osiągnięte wyniki umożliwiają prowadzenie rozmów telefonicznych przy użyciu urządzeń Huawei nawet przez 10 godzin.

Rewelacyjne osiągi udało się uzyskać dzięki powiązaniu heteroatomów z cząsteczkami grafitu w anodzie, co sprawia, że stają się one katalizatorem do przechwytywania i transmisji litu poprzez wiązania węglowe. Firma potwierdza, że zastosowanie heteroatomów zwiększa prędkość ładowania baterii bez szkody dla ich żywotności, czy pojemności.

Linki do filmów prezentujących szybkie ładowanie baterii Huawei:

Dwuminutowe ładowanie baterii: http://v.qq.com/page/y/8/6/y0172nbxo86.html
Pięciominutowe ładowanie baterii: http://v.qq.com/page/f/0/u/f0172ovjg0u.html

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: