Elektryczne hulajnogi Bolt w Białymstoku

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Bolt uruchamia elektryczne hulajnogi w Białymstoku

Na ulicach Białegostoku od dziś dostępne są elektryczne hulajnogi Bolt.

Mieszkańcy Białegostoku, którzy są już użytkownikami aplikacji Bolt, zobaczą symbol hulajnogi w swojej aplikacji. Wybranie symbolu przeniesie użytkownika do „wypożyczalni” jednośladów. Elektryczną hulajnogę można odblokować, skanując kod QR. Przy pierwszym użyciu wyświetli się instrukcja dla użytkownika ze wskazówkami dotyczącymi bezpiecznej jazdy i parkowania pojazdu. Osoby, które nie mają jeszcze aplikacji Bolt, mogą pobrać ją z Google Play (Android) lub App Store (iOS).

Odblokowanie elektrycznej hulajnogi jest bezpłatne, korzystający z aplikacji w Białymstoku będą płacić 0,50 zł za każdą minutę jazdy.

Nowe hulajnogi Bolt zaprojektowane przez wewnętrzny zespół inżynierski firmy ważą 17 kg. Ich akumulator pozwala na przejechanie 40 km na jednym ładowaniu. Jednoślad osiąga maksymalną prędkość 25 km/h. Jednoślady Bolt zostały też wyposażone w dodatkowe mechanizmy bezpieczeństwa - Tryb początkujący stworzony z myślą o użytkownikach korzystających z hulajnogi pierwszy raz, który ogranicza prędkość do 15 km/h oraz możliwość dostosowania maksymalnej prędkości jazdy do obowiązujących lokalnie przepisów.

Jednoślady Bolt wyposażone są we wbudowane urządzenia śledzące GPS, które dostarczają danych o miejscach odbioru i parkowania.

Wszystkie pojazdy są regularnie dezynfekowane, a użytkownicy zachęcani są do używania rękawiczek podczas jazdy. 

Hulajnogi Bolt można już znaleźć w 10 polskich miastach - Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Sopocie, Warszawie, Wrocławiu, a od dziś także w Białymstoku.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: