Chińska ambasada pyta: Kto podjudza media do wylewania pomyj, kto niszczy i manipuluje cyberbezpieczeństwem?

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Treść oświadczenia chińskiej ambasady w Warszawie

Rzecznik prasowy Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce przygotował oświadczenie w sprawie polsko-amerykańskiej deklaracji 5G.

Umowa została podpisana wczoraj. Z jej treścią można zapoznać się tutaj

Dziś polski oddział Huawei przygotował własne oświadczenie w tej sprawie. Jest bardziej stonowane od oświadczenia samej ambasady.

Oto pełna treść oświadczenia chińskiej ambasady w Warszawie:

Polska i Stany Zjednoczone podpisały wczoraj wspólną deklarację odnośnie sieci 5G. To oczywiście sprawa między tymi dwoma krajami. Co więcej, Polska stale podkreśla, że deklaracja ta nie jest wymierzona przeciwko konkretnemu krajowi ani konkretnej firmie.

Tymczasem wydaje się, że pewni politycy amerykańcy i pewne media dążą wręcz do wywołania chaosu na świecie, mieszają pojęcie Chin i firmy Huawei, wykorzystując w tym celu swe zdolności mataczenia i wprowadzania w błąd.

Kto podjudza media do wylewania pomyj, kto niszczy i manipuluje cyberbezpieczeństwem, kto narusza prywatność korporacji i wolność osobistą? Odpowiedź na te pytania dla światłych umysłów z pewnością nie przedstawia sobą żadnych wątpliwości. Mówiąc bez ogródek, zawsze znajdą się kraje i ludzie, którzy myślą jak za czasów Zimnej Wojny i nie są w stanie wyjść poza schemat gry o sumie zerowej. Rażąco naruszają oni międzynarodowe zasady sprawiedliwości i niedyskryminacji, bez żadnych skrupułów nadużywają władzy państwowej w celu ograniczenia działania prywatnego przedsiębiorstwa. Ich podstawowym celem jest ograniczenie prawa innych krajów do rozwoju i utrudnienie ludzkości dzielenia się owocami rozwoju zaawansowanych sił wytwórczych. Taka patologiczna zawiść, z pewnością nie jest powodem do chluby.

5G wiąże się z globalnym rozwojem gospodarczym i postępem ludzkiej cywilizacji. Poszczególne państwa świata mogą wykorzystać ogromne możliwości rozwoju wynikające z nowego etapu rewolucji naukowej i technologicznej, dopiero wtedy, gdy będą się wzajemnie szanować, wzmocnią współpracę, a innowacje opierać się będą na kooperacji. Tylko wtedy będą one mogły urzeczywistnić powszechny wzrost i cieszyć się dobrobytem.

Wyciąganie politycznych kart i małostkowe posunięcia mogą jedynie przyczynić się do regionalizacji i fragmentacji sieci, a w rezultacie narazić ludzi na szkodę co przypomina strzał w kolano.

Chiny i Polska są dla siebie ważnymi partnerami. Mają wolę, warunki i potencjał do pogłębiania wzajemnie korzystnej współpracy w różnych dziedzinach. Spełnia ona warunki potrzebne do rozwoju korzystnego dla obu krajów, jak również do zapewnienia dobrobytu obywatelom, nie należy jej bezzasadnie podważać i stawiać jej zarzutów, nie można jej ograniczać ani blokować.

Niedawno polscy przywódcy jasno zapowiedzieli utrzymanie otwartego i uczciwego rynku telekomunikacyjnego. Twierdzili również, że nie przyjmą polityki wykluczającej określone kraje lub przedsiębiorstwa.

Strona chińska z radością przyjęła i doceniła te zapewnienia. Wierzymy, że strona polska bez wątpienia dotrzyma danego słowa i dla przedsiębiorstw chińskich na co dzień legalnie działających w Polsce stworzone zostaną warunki biznesowe oparte na równości, sprawiedliwości, otwartości i przejrzystości.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: