T‑Mobile twierdzi, że jest specjalistą od Disaster Recovery

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
T‑Mobile liderem usług data center w Polsce

T‑Mobile twierdzi, że ma największą sieć data center w Polsce. Aktualnie firma dysponuje kilkunastoma centrami danych, o łącznej powierzchni ponad 21000 m2, spośród których szczególnie rozwija komercyjne obiekty zlokalizowane w Piasecznie, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.

Klienci T‑Mobile mają możliwość podzielenia swoich zasobów na kilka obiektów, które są połączone poprzez Data Center Network Fabric w technologii VxLAN.

Dysponując własną infrastrukturą zarówno sieciową, jak centrum danych, T‑Mobile umożliwia swoim klientom budowę bezpiecznych systemów w modelu Disaster Recovery.

Na ofertę T‑Mobile w obszarze centrum danych składają się: kolokacja sprzętu, usługi hostingu, backup i cloud computing. T‑Mobile oferuje kompleksowe usługi transmisji danych i Security, w tym zabezpieczenia przed cyberatakami, między innymi: zarządzany Firewall i WAF, ochronę antyDDoS i całodobowe monitorowanie przez T‑Mobile Security Operations Center.

Na ulicy Szlacheckiej w Warszawie powstanie drugie, nowe i zarazem najbardziej nowoczesne w ofercie T‑Mobile Data Center o powierzchni całkowitej 4400 m².

W nowym obiekcie zastosowane będą: redundancja łączy telekomunikacyjnych; systemy zabezpieczeń dostępu do obiektu (czytniki twarzy, odcisku palca czy źrenicy oka), odporność ogniowa drzwi i ścian.

Efektywna energetycznie infrastruktura pozwoli na uzyskanie projektowanej efektywność obiektu PUE na poziomie 1.3.

T‑Mobile uzyskał już pozwolenie na budowę obiektu. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w II kwartale 2020 r.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: