Garmin Venu Sq 2 z ekranem AMOLED i 11 dniami pracy na baterii

Newsy
Opinie: 0
Garmin Venu Sq 2 z ekranem AMOLED i 11 dniami pracy na baterii

Garmin Venu Sq 2 to nowy model zegarka, który oferuje płatności zbliżeniowe i kolorowy wyświetlacz AMOLED w atrakcyjnej cenie 1299 zł za wersję podstawową i 1499 zł za wersję z możliwością słuchania muzyki offline, prosto z zegarka z takich serwisów jak Spotify, Deezer i Amazon Music. To co wyróżnia Garmin Venu Sq 2 w porównaniu do zegarków takich producentów jak Apple czy Samsung, to znacznie dłuższy czas pracy na baterii sięgający 11 dni. Dlatego akurat ten model może być ciekawa alternatywą dla osób, które nie chcą ładować zegarka codziennie czy co drugi dzień.

Garmin Venu Sq 2 znacząco poprawia specyfikację pierwszej generacji Garmin Venu Sq – ekran LCD został zastąpiony lepszą technologią AMOLED, jego przekątna została zwiększona z 1,3 cala do 1,4 za sprawą węższej ramki – bez zwiększania wymiarów obudowy. Większa jest także rozdzielczość 360 x 320 pikseli zamiast 240 x 240. Czas działania na baterii został wydłużony z 6 do 11 dni, a podczas rejestracji śladu GPS z 14 do 26 godzin. Nowszy jest też czujnik tętna i natlenienia krwi – tej samej 4 generacji jak w innych najnowszych modelach zegarków Garmin. Podobnie z reszta jak układ odpowiadający za lokalizację - choć nie obsługuje on wielu pasm jednocześnie, w testach poradził sobie lepiej od większości smartwatchy.

 

Dzięki większej rozdzielczości ekranu Garmin ujednolicił interfejs pomiędzy innymi modelami Venu i w Garmin Venu Sq 2 jest on taki sam jak w recenzowanym przez nas Garmin Venu 2 Plus. Z tego względu nowszy i tańszy model Garmin Venu Sq 2 może być ciekawą propozycją dla osób szukających zegarka sportowego, który nie jest bardzo drogi, pozwoli komfortowo śledzić sen, tętno, natlenienie krwi, zapisywać trening z śladem GPS i ładować go rzadziej niż raz w tygodniu. Chyba, że zdecydujemy się korzystać z funkcji always on, która skróci czas działania do 3 dni.

W porównaniu do Garmin Venu 2 Plus nowszy i tańszy Garmin Venu Sq 2 nie ma głośnika ani mikrofonu, nie pozwala odbierać połączeń głosowych, nie ma też animacji demonstrujących jak wykonywać niektóre ćwiczenia, ani zobrazowania nad którymi grupami mięśni pracujemy. Ostatnim i najmniej zrozumiałem brakiem jest brak pomiaru wysokości za pomocą barometru, co z kolei wyklucza także pomiar liczby pokonanych pięter – to dziś standard nawet w prostych opaskach sportowych.

Mając na uwadze różnice w specyfikacji, dla osób, które szukają zegarka z większym naciskiem na funkcje sportowe i czas działania, a mniejszym na funkcje smartwatchowe, takie jak instalacja aplikacji, czy odpisywanie na wiadomości w swobodny sposób, Garmin Venu Sq 2 może być ciekawą propozycją, dająca dostęp do całego ekosystemu Garmina.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: