Mapy Google będą domyślnie wybierać trasę o najniższym śladzie węglowym

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Google: nowe informacje i sztuczna inteligencja pomagają redefiniować Mapy

Google zapowiedział nowości w swoich mapach. Wszystkie poniżej opisane zmiany będą wprowadzane w tym roku. 

Indoor Live View

Live View zaczęła działać we wnętrzach. Wskazówki AR będą dostępne w tych budynkach, w których najtrudniej o dobrą orientację wewnętrzną: na lotniskach, stacjach przesiadkowych i centrach handlowych. 

Funkcja Indoor Live View jest już dostępna na Androida i iOS w wielu centrach handlowych w Chicago, Long Island, Los Angeles, Newark, San Francisco, San Jose i Seattle. Zacznie się pojawiać w najbliższych miesiącach na wybranych lotniskach, centrach handlowych i stacjach tranzytowych w Tokio i Zurychu, a wkrótce trafi do kolejnych miast.

Informacje o pogodzie i jakości powietrza 

Dzięki nowej warstwie pogodowej można szybko sprawdzić bieżącą i prognozowaną temperaturę oraz warunki pogodowe na danym obszarze. Nowa warstwa jakości powietrza pokazuje, jak zdrowe (lub niezdrowe) jest w danym momencie powietrze - informacje, które są szczególnie przydatne, jeśli macie alergię lub przebywacie w miejscu, w którym występuje smog lub pożar. Dane do nowych warstw pochodzą od partnerów takich jak The Weather Company, AirNow.gov i Central Pollution Board. Warstwa pogodowa będzie dostępna na całym świecie, a warstwa jakości powietrza zostanie uruchomiona najpierw w Australii, Indiach i Stanach Zjednoczonych. Nowości będą dostępna zarówno dla Androida jak iOS w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Dobór trasy przyjaznej dla środowiska

Korzystając z informacji uzyskanych z Narodowego Laboratorium Energii Odnawialnej Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych, Google tworzy nowy model tras, który optymalizuje zużycie paliwa w oparciu o takie czynniki jak nachylenie drogi i zatory w ruchu. Wkrótce Mapy Google będą domyślnie wybierać trasę o najniższym śladzie węglowym, jeśli ma ona w przybliżeniu taki sam szacowany czas dojazdu jak najszybsza trasa. Trasy przyjazne dla środowiska zostaną uruchomione w USA na Androidzie i iOS jeszcze w tym roku, a wkrótce potem będą dostępne na całym świecie.

Miasta na całym świecie ustanowiły strefy niskiej emisji zanieczyszczeń - obszary, które ograniczają dostęp pojazdom takim jak niektóre samochody z silnikami wysokoprężnymi lub pojazdy z określonymi naklejkami emisyjnymi - aby pomóc w utrzymaniu czystości powietrza. Google pracujemy nad nowymi ostrzeżeniami, które pomogą kierowcom lepiej zrozumieć, kiedy poruszają się w jednej z tych stref. Ostrzeżenia o strefach niskiej emisji zostaną uruchomione w tym roku w Niemczech, Holandii, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii na urządzeniach z systemami Android i OS, wkrótce później dołączą kolejne kraje.

Wkrótce uzyskacie kompleksowy widok wszystkich tras i środków transportu dostępnych w miejscu docelowym - będziecie mogli porównać, ile czasu zajmuje dotarcie tam samochodem, transportem publicznym lub rowerem bez przełączania się między kartami. Korzystając z zaawansowanych modeli uczenia maszynowego, Mapy automatycznie określą priorytety preferowanych trybów. Nowe wskazówki dojazdu zostaną wprowadzone globalnie w ciągu kilku najbliższych miesięcy - zarówno na urządzeniach z Androidem jak i iOS.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: