Huawei będzie budował 5G w Wielkiej Brytanii - ale nie przy bazach wojskowych i w pobliżu elektrowni

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Huawei będzie budował 5G w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania dopuści Huawei do budowy sieci 5G jako dostawcę wysokiego ryzyka. 

Dostawcy tego typu nie będą mogli partycypować w budowie krytycznych części infrastruktury łączności, a ich udział w budowie pozostałych obszarów ma być nie większy niż 35%.

Firmy zaliczone przez Wielką Brytanię do grona dostawców wysokiego ryzyka nie będą mogły uczestniczyć w budowie sieci na terenach strategicznych, tj. bazach wojskowych i w pobliżu elektrowni jądrowych.

Odcięcie Huawei od świadczenia usług krytycznych i wprowadzenie limitu udziału spółki w brytyjskim rynku będzie alternatywą wobec całkowitego wykluczenia firmy, na co naciska USA.

Pełna treść decyzji brytyjskiego rządu jest tutaj

 

Oświadczenie Huawei ws. decyzji brytyjskiego rządu:

"Huawei jest podbudowany zapewnieniem brytyjskiego rządu, że może kontynuować współpracę z klientami, aby utrzymać wdrażanie technologii 5G na właściwych torach. Ta decyzja, podparta realnymi dowodami, zaowocuje bardziej zaawansowaną, bezpieczniejszą i bardziej opłacalną infrastrukturą telekomunikacyjną, która będzie odpowiadała wyzwaniom przyszłości. Daje ona Wielkiej Brytanii dostęp do wiodącej technologii i zapewnia utrzymanie konkurencyjności rynku.

Najnowocześniejsze technologie dla operatorów telekomunikacyjnych w Wielkiej Brytanii dostarczamy od ponad 15 lat.  Będziemy opierać się na tych osiągnięciach i wspierać naszych klientów w inwestycjach w sieci 5G. Dzięki temu będziemy pobudzać wzrost gospodarczy Wielkiej Brytanii i pomagać jej konkurować na arenie międzynarodowej.

Jesteśmy przekonani, że zróżnicowany rynek dostawców i uczciwa konkurencja są niezbędne dla niezawodności i innowacyjności sieci. Dzięki temu będzie można zapewnić klientom dostęp do najlepszych możliwych technologii."

Victor Zhang, wiceprezes Huawei

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: