Nowe laptopy Huawei - MateBook D 14 i MateBook D 15 w wersji 2020

Newsy | Promocje
Dodaj opinię
Opinie: 0
Nowe laptopy Huawei

Huawei wprowadza do Polski dwa nowe laptopy: MateBook D 14 i MateBook D 15 w wersji 2020.

To następcy jednych z najbardziej popularnych laptopów w Polsce ubiegłego roku. Odświeżone modele mają ekrany FHD z wąskimi ramkami, obudowy z aluminium oraz funkcję OneHop do zbliżeniowego przesyłania danych między laptopem a smartfonem Huawei, stosowaną do tej pory w najdroższych notebookach producenta.

 

OneHop oferuje także współdzielenie ekranów urządzeń mobilnych. Między współdzielonymi ekranami wystarczy przesunąć dowolny plik, aby został zapisany w pamięci drugiego urządzenia.

Od 27 stycznia do 2 lutego, przy zakupie Huawei Matebook D 14 lub Matebook D 15, do zestawu dodawane będą bezprzewodowe słuchawki Huawei FreeBuds 3.

Regularna sprzedaż laptopów MateBook D 14 i MateBook D 15 rozpocznie się 24 lutego.

Rekomendowana cena detaliczna Huawei MateBook D 14 wynosi 2 999 zł, natomiast Huawei MateBook D 15 będzie dostępny w rekomendowanej cenie detalicznej 2 799 zł.

Nowe laptopy w portfolio Huawei będzie można zakupić w sieciach sklepów Media Expert, Media Markt, RTV Euro AGD, x-kom, Komputronik i Neonet, u operatorów sieci Play oraz Orange, a także w sklepie Huawei Warszawa w centrum handlowym Westfield Arkadia oraz w oficjalnym sklepie internetowym Huawei - huawei.pl.

 

Nowa wersja Huawei MateBook D 14 posiada 14-calowy ekran IPS FullView FHD o rozdzielczości 1920 x 1080 i proporcjach 16:9, który zapewnia wysoką jakość odwzorowania kolorów i detali. Nowy Matebook D 15 został wyposażony w ekran 15,6”. Tak duża przekątna sprawia, że laptop stanowi solidne narzędzie nie tylko do zadań domowych, ale też do pracy. Rozdzielczość IPS FullView FHD (1920x1080) skrupulatnie odwzorowuje detale i kolory.

 

Szerokość ramek ekranu MateBook D 14 wynosi zaledwie 4,8 mm, dzięki czemu wyświetlacz zajmuje 84 procent wewnętrznej powierzchni. W przypadku nowego modelu D 15 boczna i górna ramka wokół ekranu ma zaledwie 5 mm. Tak wąskie obramowanie sprawia, że ekran pokrywa aż 87 procent wewnętrznej powierzchni laptopa, a wyświetlany obraz zdaje się wykraczać poza piętnastocalową przekątną.

 

MateBook D 14 waży 1,38 kg, a MateBook D 15 waży 1,53 kg.

 

Na bocznych krawędziach MateBook D 14 zlokalizowano porty: USB-C (do ładowania i przesyłania plików), HDMI, a także USB 3.0 (typ A) oraz USB 2.0 (typ A). MateBook D 14 oferuje również tradycyjne wejście typu jack na słuchawki. Nowy MateBook D 15 posiada ten sam zestaw portów rozszerzony o dodatkowe USB 2.0 (typ A).

Sercem nowych laptopów Huawei jest procesor AMD Ryzen 5 3500U, oparty o 4-rdzeniową i 8-wątkową architekturę „Zen”, która łączy się z nowoczesnym układem graficznym Radeon Vega 8. System wspiera pamięć operacyjną 8 GB RAM, dzięki czemu laptopy oferują wysoką wydajność istotną w pracy biurowej i w rozrywce.

Dodatkowo, nowe wersje laptopów Huawei zostały wyposażone w system Shark Fin 2.0, który skutecznie optymalizuje przepływ powietrza rozpraszając generowane podczas pracy laptopa ciepło, przez co urządzenie działa bardzo cicho, a system nie przegrzewa się.

Huawei MateBook D 14 został wyposażony w baterię o pojemności 56 Wh, co umożliwia niezakłóconą pracę na jednym ładowaniu do 8 godzin. Urządzenie można też szybko naładować poprzez port USB-C (65 W) - do 46% baterii w 30 minut ładowania.

Bateria o pojemności 42 Wh, w nowym laptopie Huawei MateBook D 15, zapewnia długie działanie na jednym ładowaniu. Gdy akumulator jest blisko rozładowania, użytkownik może podłączyć kabel do portu USB-C, który - dotychczas instalowany w laptopach i smartfonach z najwyższej półki cenowej – umożliwia bardzo szybkie ładowanie (65 W). W ciągu 30 minut bateria naładuje się do poziomu 53%.

Ładowarka, która jest dostępna wraz z laptopami, może być też wykorzystywana do ładowania smartfonów z wejściem na USB-C.

Nowe modele laptopów Huawei zostały wyposażone w czytnik linii papilarnych zintegrowany z przyciskiem zasilania.

Kamera w laptopach została zainstalowana w klawiaturze urządzeń. Wystarczy jedno naciśnięcie klawisza, by kamera została wysunięta.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: