Huawei Watch 2 - zostaw smartfon w domu

Akcje partnerskie
Opinie: 6
Opinie: 6

Akcja partnerska

2 lata po premierze Huawei Watch w Barcelonie na rynek wchodzi jego następca Huawei Watch 2. Zegarek jest dostępny w dwóch podstawowych wersjach: standardowej  oraz classic. Dla fanów designu będzie także dostępna specjalna wersja zegarka zaprojektowana we współpracy z biurem Porsche Design.

Huawei Watch 2 to nowe podejście do idei smartwatcha. Poprzednia edycja była dodatkiem, akcesorium do smartfonu. Bez smartfona w pobliżu,  w zegarku część usług nie była dostępna. Tym razem zegarek stał się urządzeniem całkowicie niezależnym. Jest naszym pomocnikiem w codziennych czynnościach i tym razem sam nie potrzebuje asysty ze strony smartfona.

Huawei zdecydował się na zastosowanie w Huawei Watch 2 nowych i zaawansowanych rozwiązań technologicznych, które opisał wspólnym hasłem Connect Anywhere. Wewnątrz Watch 2 znajduje się zintegrowana antena obsługująca wszystkie technologie transmisji danych. Nasz smartwatch dzięki antenie otaczającej niemal całą kopertę potrafi korzystać z  technologii 4G/3G/2G, z GPS, NFC, Wi-Fi oraz z Bluetooth! Ta lista jest imponująca, a pamiętajmy, że mówimy o zegarku, którego waga wynosi zaledwie od 40 do 47 g. 

Co ta zmiana oznacza dla użytkownika? Smartfon może pozostać w naszym domu, a my będziemy mogli korzystać w tym czasie z naszego zegarka Huawei. Jest to szczególnie ważne, gdy wychodzimy z domu pobiegać lub po prostu zapomnieliśmy naszego telefonu. Od teraz nie będziemy musieli po niego wracać. 

Po umieszczeniu w gnieździe zegarka karty nano SIM nasz smartwatch uzyska bezpośrednie połączenie z Internetem nawet poza zasięgiem sieci WiFi. W wybranych sieciach komórkowych zegarek może mieć nawet ten sam numer komórkowy co nasz smartfon. Huawei Watch 2 będzie bez najmniejszego problemu odbierał i inicjował połączenia głosowe oraz wysyłał wiadomości. Bezpośrednio na jego ekranie otrzymamy powiadomienia z naszych ulubionych aplikacji i serwisów społecznościowych. Dzięki najnowszemu systemowi Android Wear 2.0 oraz rozwiązaniom z zakresu Machine Learning Technology na wiadomości będziemy mogli odpowiadać głosem, korzystając z klawiatury, pisząc odręcznie, a także korzystać z automatycznie generowanych odpowiedzi w oparciu o treść, którą otrzymamy.

Gdy rozpoczniemy trening to Huawei Watch 2 zapisze w chmurze naszą trasę dzięki wbudowanej obsłudze systemów GPS i Glonass. Smartwatch jest gotowy do analizy wielu dyscyplin – od zwykłego spaceru po trening cardio, bieżnię, czy jazdę na rowerze. Osoby bardziej zaawansowane będą mogły sobie przygotowywać profesjonalne plany treningowe korzystając z aplikacji Huawei Health. W czasie treningu nie musimy się oszczędzać, bo nasz zegarek jest wodo i kurzoodporny – spełnia normę IP68, a jego ekran jest chroniony przez superwytrzymałe szkło Corning Gorilla Glass. Nasz zegarek stale monitoruje nasz puls dzięki wbudowanemu pulsometrowi, a nasz trening będzie dużo przyjemniejszy, dzięki streamingowi muzyki z Internetu. Własną muzykę możemy wgrać również bezpośrednio do pamięci Watch 2. Muzyki będziemy słuchać przez wygodne bezprzewodowe słuchawki - smartwatch połączy się z nimi przez Bluetooth.

Gdy zapomnimy z domu naszego portfela to również nie musimy już po niego wracać. Huawei Watch 2 wspiera technologię NFC, a płatności możemy realizować dzięki standardowi Android Pay.

Większość poleceń wydamy naszemu nowemu zegarkowi głosowo dzięki temu, że został w pełni zintegrowany z najbardziej zaawansowanym asystentem głosowym dostępnym obecnie na rynku. Google Assistant sprawi, że nasze codzienne życie stanie się dużo łatwiejsze. Takie czynności jak sprawdzenie prognozy pogody, ustawienie budzika, zapisanie notatki są dużo prostsze i szybsze dzięki Huawei Watch 2.

Druga seria smartwatchy Huawei to zupełnie nowa koncepcja inteligentnego zegarka. Watch 2 stał się autonomicznym urządzeniem. Dzięki baterii pozwalającej na działanie przez około 2 dni może z powodzeniem uzupełniać lub nawet zastępować naszego smartfona. Huawei Watch 2 przyda nam się szczególnie podczas podróży, treningów, ale także podczas codziennych obowiązków służbowych i prywatnych. Wygodny dostęp do kalendarza, wiadomości, powiadomień bezpośrednio na naszym nadgarstku jest dużo wygodniejszy niż częste wyciąganie i aktywowanie naszego telefonu.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  RPLIS pisze: 2017-06-01 09:02
  Ogólnie bardzo fajny zegarek. Niestety obecnie tylko T-Mobile pozwala na duplikację karty SIM. Poza tym jestem ciekawy ile wytrzyma bateria przy włączonym BT/LTE/WIFI.
  0
 • Users Avatars Mini
  vai88 pisze: 2017-06-02 12:31
  6 godzin
  0
 • Users Avatars Mini
  aspirant pisze: 2017-06-03 13:15
  teraz kupiłęm sobie huaweia w promce w media expert i jakos ciężko nie cieszyć się czyms nowym, a poza tym i tak jestem uzależniony i mi z tym dobrze.
  0
 • Users Avatars Mini
  maslow pisze: 2017-06-05 02:17
  P9? Właśnie nad nim sie zastanawiam. tyle ze to jednak 1000 złociszy...
  0
 • Users Avatars Mini
  widzący pisze: 2017-06-05 08:40
  Huawei to badziewiaki - handlują w Polsce towarem o ograniczonej funkcjonalności w stosunku np. do sprzętu sprzedawanego w Niemczech czy Holandii (np. smartfon P10 Lite). Unia Europejska he, he.
  0
 • Users Avatars Mini
  michal pisze: 2017-11-30 23:19
  Powiadomienia,rozmowy,treningi i na koniec dnia bateria 20-30%!
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: