Które województwa w Polsce mają najgorszy Internet mobilny? – raport RFBenchmark

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Serwis RFBenchmark opublikował raport, który prezentuje województwa, które mają wyraźny problem z szybkością Internetu mobilnego w Polsce.

Analizy z maja pokazują, że największy problem z szybkością Internetu mobilnego notuje się przede wszystkim w województwach: lubuskim, dolnośląskim, opolskim i podkarpackim. W jednej ze statystyk pojawiły się także województwa małopolskie, podlaskie oraz warmińsko-mazurskie.

Pomiary zostały wykonane dla trzech wskaźników: szybkości pobierania danych LTE, szybkości wysyłania danych LTE oraz wartości ping.

Szybkość pobierania danych LTE

Najgorsze wyniki w kategorii szybkości pobieranych danych znacząco różnią się od średniej notowanej na terenie całego kraju. „Najlepszy z najgorszych” wynik odnotował T-Mobile na Podlasiu. Abonenci tego operatora mogli ściągać pliki ze średnią szybkością zaledwie 11,97 Mb/s. To mniej niż połowa średniej krajowej, która wynosi 24,5 Mb/s.

Jeszcze słabsze wyniki odnotowali inni operatorzy. Na drugim miejscu znalazło się Orange. Ta sieć w województwie warmińsko-mazurskim oferowała szybkość pobierania danych z prędkością 7,51 Mb/s. W województwie lubuskim klienci Play mogli korzystać z pobierania danych z szybkością 5,4 Mb/s, a na Opolszczyźnie abonenci Plusa mieli najwolniejszą szybkość pobierania danych LTE – 3,79 Mb/s.

Szybkość wysyłania danych LTE

Najwięcej problemów w tej kategorii mieli mieszkańcy województw na zachodzie i południu kraju. W województwie podkarpackim abonenci Plusa notowali średni wynik 2,32 Mb/s. Użytkownicy T-Mobile na Dolnym Śląsku mogą wysyłać pliki ze średnią prędkością 2,47 Mb/s. Gorzej radzi sobie Play w województwie lubuskim (1,92 Mb/s), a najsłabiej Orange w województwie opolskim (1,8 Mb/s).

Wyniki odbiegają wyraźnie od średniej krajowej, która wynosi 9,93 Mb/s.

Ping

W województwie warmińsko-mazurskim abonenci Playa odnotowali wartość ping na poziomie 58 ms. Nieco lepiej prezentują się wyniki T-Mobile na Dolnym Śląsku. Tam wartość ping wynosi 48 ms. Na Podkarpaciu użytkownicy Orange mierzą się z wartością ping na poziomie 73 ms. W sąsiednim województwie małopolskim na jakość Internetu mobilnego mogą narzekać za to abonenci sieci Plus. Dla nich wartość ping osiągnęła 63 ms.

Wartością średnią dla całej Polski jest 40 ms.

Inne informacje dotyczące mobilnego internetu w Polsce:

Opinie:

Rekomendowane: