Przenosimy dane ze starego smartfonu z Androidem na nowy smartfon z Androidem

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Przenosimy dane ze starego smartfonu z Androidem na nowy smartfon z Androidem

Przenosimy dane ze starego smartfonu z Androidem na nowy smartfon z Androidem.

Przeniesienie danych i zdjęć na nowy smartfon z Androidem nie jest wcale takie trudne. Cała procedura powinna potrwać maksymalnie kilkadziesiąt minut.

KROK 1 – PAMIETAJMY O WiFi

Uruchamianie naszego nowego smartfona przeprowadźmy w miejscu, gdzie mamy dostęp do dobrego internetu przez WiFi. Nie korzystajmy w czasie migracji na nowy smartfon z naszego mobilnego internetu, a tylko z domowej lub biurowej sieci bezprzewodowej.

KROK 2 – konto GMAIL JEST NAJWAŻNIEJSZE

Gdy chcemy zacząć używać nowego smartfona to przede wszystkim powinniśmy przypomnieć sobie nasze hasło i login do konta GMAIL, nazywanego też kontem Google lub kontem na Androidzie.

Jest raczej pewne, że na „starym” smartfonie z takiego konta korzystaliśmy. Aby sprawdzić, czy nasz login i hasło jest OK możemy na komputerze wejść na stronę https://mail.google.com/

i po prostu zalogować się do swojego konta. Gdy hasło nie działa to wystarczy je zresetować i wprowadzić nowe. Na komputerze to wszystko będzie szybsze i wygodniejsze.

KROK 3 - MIGRACJA DANYCH JEST AUTOMATYCZNA

Gdy mamy sprawdzone konto GMAIL to przeniesienie na nowy smartfon z Androidem naszych kontaktów, aplikacji, kalendarza, poczty, notatek, danych Google Fit itd. odbędzie się automatycznie. Wystarczy, że uruchomimy nasz nowy smartfon z Androidem i zalogujemy się na nasze konto GMAIL. Po chwili nasze wszystkie kluczowe ustawienia i dane będą dostępna w nowym smartfonie.

Niektóre smartfony oferują aplikacje, które mają nam pomóc w przenoszeniu danych na nowy smartfon, ale nie polecamy z nich korzystać. Logowanie na konto GMAIL w zupełności wystarczy.

KROK 4 - PRZEGRYWAMY ZDJĘCIA I FILMY

Nieco większym problemem jest przegranie naszych zdjęć i filmów ze starego smartfona na nowy. Najłatwiej rozwiązać to w nastepujący sposób – na starym smartfonie zainstalujmy aplikację Zdjęcia Google. Na większości smartfonów jest ona zainstalowana domyślnie. Gdy jej nie mamy, to można ją bezpłatnie pobrać tutaj

Jest to najlepsza aplikacja to magazynowania zdjęć. Gdy ją uruchomimy, to wybierzmy opcję bezpłatnej synchronizacji zdjęć. Wszystkie nasze zdjęcia i filmy wyślą się automatycznie „do chmury”. Gdy nasze zdjęcie się zsynchronizują (może to trwać od kilku do kilkudziesięciu minut) to sprawdźmy na nowym smartfonie, czy już je widzimy w tej samej aplikacji Google Photos.

KROK 5 – KONTROLUJEMY

Po migracji sprawdźmy, czy nasze wszystkie aplikacje są na nowym smartfonie, zalogujmy się do naszych aplikacji, sprawdźmy, czy najstarsze i najnowsze zdjęcia są widoczne w aplikacji Zdjęcia Google. Jeśli wszystko jest OK, to możemy przełożyć do nowego smartfonu kartę SIM i możemy zacząć korzystać z nowego telefonu.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: