Najszybszy internet w Polsce – wyniki za listopad 2019

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Ranking SpeedTest.pl – wyniki za listopad 2019

W listopadzie użytkownicy SpeedTest.pl wykonali ponad 2,33 miliona testów.

1 705 190 pomiarów wykonano za pomocą aplikacji webowej, a 627 913 w aplikacjach mobilnych.

Ranking ogólny

Ranking SpeedTest.pl – wyniki za listopad 2019

Ranking ogólny powstaje na podstawie testów wykonanych za pomocą aplikacji web. Z pomiarów wykonanych w listopadzie wynika, że najszybszy dostęp do internetu mają klienci wielkopolskiego operatora INEA (wynik bliski 140 Mbit/s). Z kolei drugie miejsce należy do sieci Toya, której klienci pobierali dane ze średnią prędkością około 129 Mbit/s. Trzecie miejsca z wynikiem 118 Mbit/s należy do UPC. Tutaj należy zwrócić uwagę na drugi z rzędu kilkuprocentowy wzrost średniej prędkości pobierania danych. Poza podium znajduje się Vectra z wynikiem nieznacznie poniżej 90 Mbit/s.

Wi-Fi

Ranking SpeedTest.pl – wyniki za listopad 2019

Ranking Wi-Fi powstaje na podstawie testów wykonanych przez użytkowników aplikacji mobilnych. Mówi on nie tylko o szybkości łączy oferowanych przez poszczególnych operatorów, ale również o wydajności posiadanych przez klientów routerów Wi-Fi i smartfonów. Operatorzy coraz częściej dostarczają swoim klientom routery obsługujące standard 802.11ac (czyli Wi-Fi 5).

3G/LTE

Ranking SpeedTest.pl – wyniki za listopad 2019

Listopadowy ranking przygotowany na podstawie wyników testów wykonanych przez użytkowników naszych aplikacji mobilnych pokazuje, że najszybszy internet mobilny w Polsce dostarcza T-Mobile. Średnia prędkość pobierania danych nieznacznie przekroczyła próg 25 Mbit/s. Na drugim miejscu znajduje się Orange (23,6 Mbit/s), a na trzecim Play (prawie 23 Mbit/s). Tym razem rozpiętość pomiędzy operatorami znajdującymi się na podium wynosi około 2 Mbit/s. Poza podium znajduje się Plus ze średnią prędkością pobierania danych na poziomie 19,2 Mbit/s.

W rankingu nieuwzględniający wyników testów wykonanych w roamingu krajowym, również prowadzi T-Mobile.

Ranking SpeedTest.pl – wyniki za listopad 2019

LTE

Ranking SpeedTest.pl – wyniki za listopad 2019

Przesył większości ruchu pakietowego odbywa się za pośrednictwem sieci LTE. Dlatego też ranking LTE jest bardzo zbliżony do zestawienia mieszanego 3G/4G. Główne różnice sprowadzają się do lepszych prędkości pobierania danych. W przypadku sieci 4G średnia prędkość pobierania danych u wszystkich polskich operatorów przekracza 20 Mbit/s. Najlepiej wypada tutaj T-Mobile z wynikiem 28,5 Mbit/s. Na dalszych miejscach znajdują się Orange (około 26,6 Mit/s) oraz Play (25,7 Mbit/s). Plus znalazł się poza podium z wynikiem około 21,4 Mbit/s.

W listopadowym zestawieniu sieci LTE nieuwzględniającym wyników testów wykonanych w roamingu krajowym pierwsze miejsce zajmuje T-Mobile.

Ranking SpeedTest.pl – wyniki za listopad 2019

Poprzednie rankingi Speedtest.pl:

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: