Grupa Cyfrowy Polsat wybuduje największą w Polsce farmę fotowoltaiczną

Newsy
Opinie: 0
Grupa Cyfrowy Polsat wybuduje największą w Polsce farmę fotowoltaiczną

ESOLEO jako lider konsorcjum ESOLEO i Przedsiębiorstwo Remontowe PAK SERWIS  podpisały w środę 23 września umowę na realizację w formule „pod klucz” zadania inwestycyjnego pod nazwą „Transformacja energetyczna w regionie – budowa farmy fotowoltaicznej na rekultywowanych terenach Kopalni Adamów o mocy 70 MWp wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną”.

 

ESOLEO od stycznia br. jest spółką z Grupy Cyfrowy Polsat i oferuje instalacje fotowoltaiczne dla konsumentów i biznesu.

 

Przedmiotem umowy jest zaprojektowanie, montaż i przekazanie do eksploatacji farmy fotowoltaicznej o mocy 70 MWp wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Elektrownia fotowoltaiczna o mocy 70 MWp zostanie wybudowana na działkach o powierzchni ok. 100 ha, na zrekultywowanych gruntach, które uprzednio eksploatowano w procesie wydobycia węgla brunatnego metodą odkrywkową. Teren znajduje się w granicach administracyjnych gminy Brudzew.

 

Farma fotowoltaiczna w Brudzewie w planowanej dacie zakończenia jej budowy będzie największą farmą PV w Polsce. Jej moc będzie ponad 18,5 razy większa od mocy największej działającej obecnie w Polsce elektrowni fotowoltaicznej znajdującej się w Czernikowie koło Torunia, której moc zainstalowana wynosi 3,77 MW. ESOLEO w sektorze biznesowym realizuje też m.in. elektrownie fotowoltaiczne na 200 sklepach dla DINO Polska.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: