Nokia Game - informacja prasowa

Newsy
Opinie: 1
W dniu wczorajszym na konferencji prasowej

Nokia Game łączy ludzi w całej Europie

Gracze spotykają się na niezależnych stronach internetowych, by przedyskutować podpowiedzi w grze.

Nokia Game, interaktywna, obejmująca wszystkie media przygoda, łączy ze sobą ludzi z całej Europy – na specjalnych stronach internetowych i w ponadnarodowych kanałach “czatowych” zawodnicy wymieniają uwagi o podpowiedziach pojawiających się w grze. Zawodnicy sami założyli te strony i kanały w celu prowadzenia dyskusji o rozwoju scenariusza gry. Mamy informacje, że w niektórych krajach ma miejsce nawet łączenie sił zawodników.

Uczestnicy Nokia Game są teraz całkowicie zaabsorbowani tajemniczą historią wiążącą się z główną postacią gry – Sisu. Gracze w pocie czoła starają się zinterpretować podpowiedzi docierające do nich przez internet, telewizję, radio, pocztę głosową, SMS i gazety.

Do chwili obecnej gra zaprowadziła Sisu do kilku miejsc w Europie. Po utraceniu przytomności na placu w Cannes Sisu błyskawicznie przewieziono do miejscowego szpitala, gdzie z wielkim trudem uratowano go od śmierci. Teraz cierpi na amnezję i próbuje, krok po kroku, odtworzyć historię swojego życia. Odebrał kilka tajemniczych wiadomości od dziecka imieniem Mika, z którym jednak nie może się spotkać pomimo podjęcia kilku prób nawiązania osobistego kontaktu.

Podczas jednej z takich prób, w opuszczonym domu pod Barceloną, Sisu padł ofiarą kolejnego nieszczęścia. Nieświadomy tego, że obserwuje go dziwny, wytatuowany mężczyzna, Sisu wszedł do tego domu i nieomal zderzył się z pociągiem zabawką. Zarwała się pod nim podłoga i wpadł do piwnicy, w której znalazł klucz i tajemnicze ręczne napisy na ścianach, wyglądające jakby pochodziły z dziennika. W tym momencie Sisu znajduje się w Berlinie i ponownie próbuje spotkać się z Miką. Pracuje jako sprzątacz w berlińskim porcie lotniczym, zarabiając w ten sposób pieniądze potrzebne do otwarcia skrytek, w których, jak się spodziewa, znajdują się dalsze sugestie i podpowiedzi.

Właśnie ta historia, a także liczne inne sprawy są przedmiotem dyskusji i wymiany opinii prowadzonych przez graczy z 18 europejskich państw, praktycznie przez 24 godziny na dobę, w kanałach czadowych i na ponad 30 niezależnych stronach internetowych poświęconych Nokia Game. Do chwili obecnej w grze pozostało około 70 tysięcy wytrwałych zawodników, pragnących przejść do następnych etapów tej przygody o coraz bardziej pogmatwanej intrydze.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: