Nokia prezentuje swoje usługi na MWC 2010 w Barcelonie

Newsy
Żródło: Nokia
Opinie: 1

Podczas Mobile World Congress w Barcelonie firma Nokia przedstawiła najważniejsze informacje o usługach związanych z lokalizacją, muzyką, pocztą email oraz sklepem OVI.

„Nasz przepis na sukces jest prosty: są nim zadowoleni Klienci. Obejmujemy swoim zasięgiem coraz więcej miejsc i docieramy ze świetnym kontentem i usługami do coraz większej liczby użytkowników. Obecnie mamy już ponad milion pobrań ze Sklepu Ovi dziennie; Comes with Music jest już obecna na 25 rynkach, a co sekundę, przez 24 h na dobę, pobierana jest na świecie najnowsza wersja Ovi Map. Są to dla nas ważne osiągnięcia, na których jednak nie chcemy poprzestać” — powiedział Niklas Savander, EVP, Services, Nokia.

Podczas MWC Nokia zaprezentowała najważniejsze osiągnięcia związane z jej kluczowymi usługami:

Lokalizacja

Udostępnione pod koniec stycznia br. nowe Mapy Ovi zawierają nawigację samochodową i pieszą w 74 krajach i 46 językach, a także informacje o ruchu drogowym. Wszystkie nowe smartfony Nokia z odbiornikiem GPS będą zawierać nową wersję Map Ovi - bez dodatkowych kosztów.

FAKTY

 • Dotychczas ponad 3 miliony pobrań Map Ovi

 • Ponad 1 pobranie na sekundę przez 24 godziny na dobę; około 100 000 pobrań dziennie

 • Bogata funkcjonalność i najlepsze pokrycie map na świecie

Muzyka

W ubiegłym tygodniu, wraz z pojawieniem się Comes With Music na Bliskim Wschodzie, liczba krajów oferujących usługę wzrosła do 27. W odróżnieniu od innych usług muzycznych online, w których dostęp do pobranej muzyki staje się niemożliwy po zakończeniu subskrypcji, użytkownicy urządzeń z Comes With Music mogą bezpłatnie pobrać z Ovi Music tyle muzyki, ile chcą, i zatrzymać ją na zawsze. Muzyka pobrana w trybie à la carte z Ovi Music nie ma zabezpieczeń DRM.

FAKTY

 • Ovi Music działa na 33 rynkach, co daje firmie Nokia pierwszeństwo jeśli chodzi o zasięg dostarczania muzyki cyfrowej

 • Przeciętny użytkownik Comes With Music tylko w pierwszych tygodniach użytkowania pobiera średnio 500 bezpłatnych utworów, za które w iTunes zapłaciłby około 450 euro.

 • Katalog Ovi Music obejmuje ponad 9 milionów utworów

Sklep

Otwarty w maju 2009 r. Sklep Ovi dzięki regularnym udoskonaleniom przeglądarki i wyszukiwarki aplikacji, może pochwalić się obecnie dużym wzrostem pobrań gier i aplikacji. W bieżącym roku Sklep Ovi będzie udostępniać więcej języków, aplikacji i opcji płatności oraz wprowadzać kolejne udoskonalenia.

FAKTY

 • Ponad 1 milion pobrań dziennie

 • Liczba użytkowników korzystających ze Sklepu Ovi podwaja się co miesiąc

 • W pełni zlokalizowany sklep w 18 krajach, dostępny w 30 językach

 • Zintegrowane rozliczenia we współpracy z 60 operatorami z 18 krajów

Wiadomości

W ciągu ostatniego roku swoje konta na Ovi Mail założyło ponad 6 milionów użytkowników, dla których często był to pierwszy krok w kreowaniu swojej tożsamości online. Coraz większa przychylność operatorów dla Nokia Messaging — usługi e-mail typu push firmy Nokia — sprawiła, że dostęp do Ovi Mail i innych osobistych kont pocztowych jest obecnie oferowany przez ponad 70 operatorów.

Nokia Money

Nokia we współpracy z Yes Bank prowadzi pilotaż usługi Mobile Money Services, która udostępnia usługi finansowe w urządzeniach mobilnych konsumentów. Projekt przewidziany jako globalny prowadzony jest obecnie w Pune, jednej z największych metropolii w Indiach.

„Inicjatywa Nokia Money działająca na platformie Obopay jest na razie kierowana na rynki rozwijające się i zakłada niezakłócone udostępnianie nowych usług we współpracy z wieloma operatorami sieciowymi i bankami oraz dystrybutorami i sprzedawcami. Yes Bank jest naszym pierwszym partnerem w Indiach, który wprowadza tę usługę na rynek” — mówi Teppo Paavola, wiceprezes i dyrektor generalny działu Mobile Financial Services firmy Nokia.

Faza początkowa umożliwi konsumentom wysyłanie pieniędzy innym osobom przy użyciu ich numerów telefonów oraz opłacanie rachunków czy doładowywanie kart SIM w systemie prepaid. Na dalszym etapie konsumenci będą mogli także płacić sprzedawcom za towary i usługi.

Nokia Life Tools

Nokia Life Tools to usługa udostępniająca pomocne na obszarach wiejskich informacje o charakterze gospodarczym i edukacyjnym. Jej użytkownicy pochodzą z biedniejszych obszarów, gdzie jeden lub dwa dolary miesięcznie na usługę mobilną stanowi znaczną inwestycję. Od jej uruchomienia w połowie 2009 roku zdobyła już ponad milion użytkowników. Usługa, dostępna obecnie w Indiach i Indonezji, w tym roku pojawi się na kolejnych rynkach.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  adam pisze: 2010-02-16 04:35
  dla mnie nokia to zabawka z ciezko i nieintuicyjna obsluga z mala ilosci aplikacji do uzycia, od kiedy zaczelem uzywac IPHONE, wczesniej bylem fanem noki,,, wygrala intuicyjnosc w obsludze iphone
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: