NOM oszacował straty na 81 mln zł

Newsy
Żródło: Gazeta Wyborcza
Opinie: 2
Opinie: 2

Według Gazety Wyborczej Niezależny Operator Międzystrefowy zażądał 18.07 od Telekomunikacji Polskiej 81 mln zł odszkodowania za utrudnianie mu rozpoczęcia działalności w telefonii międzymiastowej. NOM wysłał pismo do TP SA z wezwaniem do zapłaty z tą kwotą, bo na tyle firma oszacowała swoje straty z winy TP SA, która "umyślnie uniemożliwiała NOM rozpoczęcie świadczenia usług". Wcześniej prezes NOM Włodzimierz Strzemiński wspominał o kwocie zbliżonej do 200 mln zł, ale prawnicy operatora uznali, że w polskim systemie prawnym trudno będzie udowodnić wszystkie straty związane z opóźnieniem rozpoczęcia działalności firmy. Według szacunków resortu łączności do końca miesiąca NOM zdobędzie 7 proc. rynku połączeń międzymiastowych.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Lutek pisze: 2001-07-19 17:14
  To absurd......co NOM zrobil by zaistniec na rynku...gdzie sa ich reklamy oprocz tej darmowej (w radiu i TV) za pieniadze podatnika???????
  0
 • Users Avatars Mini
  Zenon pisze: 2001-07-20 16:44
  A po co reklama? Wystarczy bazowac na antyreklamie TP SA. Wielu ludzi ma dosyc praktyk monopolistycznych "naszego kochanego operatora" i to jest wystarczajacy powod aby wybrac kazdego innego operatora. A tak na marginesie, tzw. promocyjne abonamenty jakie sa szykowane przez TP SA we wrzesniu to jest najzwyklejsza podwyzka. No moze poza zryczaltowana oplata za polaczenia internetowe, ktore beda mogly obnizyc niejeden rachunek telefoniczny niejednego z nas.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: