Nowe usługi „SMS Welcome” i „Short Codes” w sieci Era GSM

Newsy
Opinie: 1
New Page 1

W pierwszej połowie października Era GSM wprowadza dwie nowe usługi. Są one skierowane do obcokrajowców korzystających z usług sieci Era GSM. Oferowane usługi są darmowe, nie wymagają aktywacji i są dostępne dla abonentów sieci telefonii komórkowych, z którymi Era GSM podpisała umowy roamingowe, działające dwustronnie. Dzięki tym porozumieniom, abonenci sieci Era GSM mogą korzystać ze swoich telefonów podczas pobytu poza granicami Polski w 79 krajach całego świata, w sieciach 156 operatorów.

Short Codes (numery skrócone)

Codziennie blisko 35 tysięcy zagranicznych abonentów sieci GSM korzysta w Polsce z usług Era GSM. W miesiącach wakacyjnych ich liczba wzrasta nawet do około 53 tysięcy. Era GSM ułatwia abonentom sieci zagranicznych kontakt z pocztą głosową oraz biurem obsługi abonenta poprzez podanie specjalnego, skróconego kodu numerycznego. Dzięki tej usłudze, w Era GSM dzwoniący połączy się ze swoją siecią wybierając krótki kod. Techniczne rozwiązania sieciowe samoczynnie zamienią go na właściwy numer, przypisany danej usłudze w kraju abonenta.

SMS Welcome

Drugą bezpłatną usługą jest „SMS Welcome”, czyli przesyłanie informacji o sieci w formie powitalnej krótkiej informacji tekstowej. Każdy abonent zagranicznego operatora po zalogowaniu się w sieci Era GSM otrzymywać będzie wiadomość SMS, witającą go w sieci i informującą o kodach dostępu do macierzystej poczty głosowej i biura obsługi abonenta. Dodatkowo, otrzymujący SMS’a dostaje numer Głosowego Serwisu Informacyjnego w sieci Era GSM, z którego może korzystać w językach: angielskim, francuskim, niemieckim i polskim.

Dla najczęściej odwiedzających Polskę abonentów operatorów zagranicznych, przygotowano powitania w ich ojczystych językach.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: