Orange będzie zdalnie instalował swoje oprogramowanie na smartfonach OPPO

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Orange i OPPO ogłaszają europejskie partnerstwo

Orange i OPPO ogłosili europejskie partnerstwo. Podstawowym celem partnerstwa jest "wspólne tworzenie innowacyjnych rozwiązań, aby sprostać zmieniającym się potrzebom konsumentów."

W pierwszym kwartale 2020 roku Orange zanotował 4,6% wzrost (QoQ) liczby urządzeń z systemem Android pochodzących z wolnego rynku które podłączone zostały do europejskiej sieci Orange. Personalizacja takich urządzeń jest innowacją Orange i zostaje uruchomiona po wykryciu karty SIM Orange w smartfonie. Dzięki temu Orange może korzystać z kanału OTA (over-the-air) OPPO w celu autoinstalowania usług Orange, takich jak My Orange / Orange et Moi lub Orange TV.

Personalizacja Orange zostanie wprowadzona dla klientów telekomu w całej Europie w urządzeniach OPPO dostępnych z pozaoperatorskiej dystrybucji, już począwszy od października 2020 r., w tym na dwóch nowych urządzeniach 5G - Reno 4 Z 5G i Reno4 Pro 5G, a także smartfonie OPPO A72. Szczegółowe informacje o dostępności w danym kraju będzie podana przez lokalne oddziały operatora jeszcze w tym roku.

Orange i OPPO wspólnie pracują również nad wprowadzeniem nowego smartwatcha OPPO Watch w wersji z eSIM.

Orange stał się pierwszym operatorem na świecie, który zdalnie łączy się i aktywuje eSIM w modelu On Device WearOS. W ramach europejskiego zasięgu Orange sprzedaż smartwatchów wykorzystujących eSIM wzrosła o 80% YoY, stanowiąc 30% całego wolumenu i połowę całkowitego przychodu ze smartwatchów w ramach europejskiego rejonu.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: