Philips ogłosił wyniki za II kw.

Newsy
Żródło: Reuters
Opinie: 0

Philips poinformował o znacznej stracie w drugim kwartale. Zapowiedział również, że spowolnienie w sektorach produkcji procesorów, komputerów i telekomunikacyjnym będzie trwać nadal. W drugim kwartale strata netto Philipsa wyniosła 770 milionów euro. W analogicznym okresie ubiegłego roku spółka odnotowała zysk w wysokości 3,6 miliarda euro.
Spółka zapowiedziała, że na koniec tego roku spodziewa się odzyskać rentowność lub zanotuje niewielką stratę przed odliczeniem pozycji nadzwyczajnych. Poprawa wyników koncernu ma być widoczna już w trzecim kwartale. Równocześnie Philips nie spodziewa się, by sytuacja w branży producentów procesorów uległa poprawie przed 2002 rokiem. Zdaniem firmy w drugim kwartale sytuacja w sektorach produkcji procesorów, komputerów i telekomunikacyjnym uległa dalszemu pogorszeniu.
"W drugim kwartale spowolnienie gospodarcze osiągnęło swój szczyt, dlatego gorsze wyniki spółek nie powinny nikogo dziwić. Mimo tego akcje będą nadal spadać" - powiedział Achim Matzke z Commerzbanku we Frankfurcie.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: