Startuje PKP Mobility

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Startuje PKP Mobility

Serwis TransportPubliczny.pl podał, że PKP uruchamia pakiet usług pod marką PKP Mobility, których celem jest zwiększenie dostępności kolei i rozwiązanie tzw. problemu ostatniej mili.

Usługa obejmować będzie m.in. elektryczny rower publiczny, elektryczny car sharing czy ładowarki do pojazdów elektrycznych przy dworcach.

Pasażerowie będą mogli łączyć przejazd koleją z innymi środkami transportu. Stanowić ma ułatwienie w kontynuowaniu podróży na tzw. ostatniej mili, tym samym zwiększać dostępność kolei.

Najnowszym rozwiązaniem będzie uruchomienie pod koniec I kwartału tego roku na obszarze Trójmiasta usługi car sharingu z wykorzystaniem samochodów, i co ciekawe, także rowerów elektrycznych. Punkty ładowania i punkty dostępowe powstaną przy naszych dworcach w obszarze administracyjnym Gdańska, Gdyni i Sopotu. Wszystko to pod nową marką PKP Mobility – zapowiada Krzysztof Mamiński, prezes PKP SA.

Usługa będzie realizowana we współpracy z jednym z partnerów mających już doświadczenie w takim biznesie – nie chcemy sami wchodzić w nowy obszar działalności, tylko wykorzystać sprawdzone rozwiązania – wyjaśnia prezes.

Na Kongresie Rozwoju Kolei zaprezentowano dwa elektryczne auta, które będą oferowane w ramach car sharingu – BMW i3 oraz Nissana Leaf. Pojazdy zapewniła firma Easyshare.

Przy zakupie biletów przez internet możliwe będzie zarezerwowanie samochodu na stacji docelowej i wygodna przesiadka do auta po dotarciu na miejsce – mówi prezes Krzysztof Mamiński.

Pełna treść artykułu znajduje się tutaj

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: