Raport TELEINFO 500

Newsy
Opinie: 1

Już po raz czwarty ukazał się "Raport TELEINFO 500 - Polski rynek teleinformatyczny 2000" opisujący krajowy rynek informatyczny i telekomunikacyjny w minionym roku. Raport ukazał się w dwóch tomach: pierwszy poświęcony jest informatyce, a drugi telekomunikacji i Internetowi. Przygotowując tegoroczny raport redakcja oparła się na informacjach o ok. 1000 firmach ITC działających w Polsce. Z tegorocznego raportu wynika, iż największą, według przychodów ze sprzedaży, polską firmą informatyczną jest Prokom Software S.A. Gdynia (827,4 mln zł), który wyprzedza Tech Datę Polska Sp. z o.o. Warszawa (737,7 mln zł) i Optimusa SA Nowy Sącz (667,8 mln zł).
Wśród firm telekomunikacyjnych największa pod względem przychodów jest TP SA (14 678 mln zł), kolejne 3 miejsca zajmują operatorzy komórkowi: PTC Sp. z o.o. (3 632 mln zł), Polkomtel (3518 mln zł), PTK Centertel (1 553 mln zł).
Największymi dostawcami sprzętu telekomunikacyjnego są: ZWUT SA Warszawa (757 mln zł), Lucent Technologies Sp. z o.o. Bydgoszcz (571 mln zł) i Alcatel Polska S.A. Warszawa (522 mln zł).

Raport otwierają dwa rankingi uszeregowane pod względem przychodów ze sprzedaży: pierwszy obejmuje 700 największych polskich firm IT, drugi zestawia wyniki 200 firm (polskich i zagranicznych) IT działających na naszym rynku. W kolejnych rankingach i zestawieniach prezentowana jest sytuacja w poszczególnych segmentach rynku IT: sprzętu, dystrybucji, integracji, usług, oprogramowania, leasingu sprzętu i software. W analizach tych przedstawiane są trendy rynkowe dotyczące danego sektora jak i jego liderzy. Obok podziału sektorowego raport przedstawia też "geografię branży IT w Polsce", czyli potencjał informatyczny poszczególnych województw i liderów IT w regionach. W drugim tomie - poświęconym telekomunikacji i Internetowi - znajdujemy m.in. ranking 200 największych firm telekomunikacyjnych w Polsce. Tabele szczegółowe przedstawiają wyniki operatorów komórkowych, operatorów niezależnych, operatorów transmisji danych, producentów sprzętu, a w części poświęconej Sieci znajdziemy m.in. ranking 80 operatorów Internetu uszeregowany według ich przychodów. Uzupełnieniem analiz sytuacji poszczególnych sektorów ITC, opartych na danych raportu, są prognozy powstałe w oparciu o badanie opinii uczestników rynku. Uważają oni, że mimo trudnej sytuacji rynkowej najszybciej nakłady na IT wzrastać będą w sektorze transportu, łączności i telekomunikacji, wciąż rośnie też zainteresowanie rozwiązaniami sieciowymi i e-biznesowymi.

"Raport TELEINFO 500 - Polski Rynek Teleinformatyczny 2000" ukazał się w nakładzie 22 tysięcy egzemplarzy. Jego wersja angielska ukaże się w sierpniu br. Dystrybucja raportu odbywa się poprzez wysyłkę bezpośrednią, w salonach prasowych oraz podczas targów i seminariów branżowych. Premiera tegorocznej edycji nastąpi podczas Wielkiej Gali TELEINFO 500 w Sheraton Marguee w Warszawie. Podczas uroczystości spotkają się osobistości ze świata biznesu i polityki. Równocześnie laureaci poszczególnych rankingów zostaną uhonorowani statuetkami.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: