SkyCash - milion pobrań z Google Play

Newsy
Opinie: 2
Opinie: 2

Jeśli lubisz nasze newsy to polub także nasz profil na Facebooku - KLIKNIJ TUTAJ

SkyCash, platforma płatności i usług mobilnych, dołączył do grona polskich aplikacji, które zostały pobrane z Google Play ponad milion razy. Posiadacze telefonów komórkowych z Androidem stanowią najliczniejszą grupę użytkowników SkyCash, ale rozwiązanie jest dostępne także na systemy iOS (iPhone) oraz Windows Phone. Z wielu usług dostępnych w ramach aplikacji można też korzystać na komórkach starszej generacji, np. z systemami Java i Symbian. Wersja na telefony pracujące pod kontrolą Androida jest dostępna od 2010 roku. Od tego czasu aplikację poddano szeregowi usprawnień, obejmujących zarówno wygląd, ergonomię użytkowania, jak i dostępne funkcje. Możliwe stało się m.in. realizowanie transakcji w saldo karty płatniczej, kupowanie biletów w technologii NFC czy okazywanie ich do kontroli bez potrzeby łączenia się z Internetem.

 

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  SkyCash czyli jak zapłacić mandat mając bilet pisze: 2015-08-10 16:38
  Znacie SkyCash i lubicie? Na pewno! Aplikacja, która ułatwia życie, funkcjonalna w wielu miejscach, gdy przez smartfona można dokonać płatności. Do czasu... aż dostaniecie mandat za przejazd z nieważnym biletem, mimo że go zakupiliście! Jak to możliwe? No to poczytajcie... wystarczy, że macie dwa telefony. Nic w tym niezwykłego, dziś ludzie miewają dwa i więcej aparaty, bo to wygodne, a i czasem bateria w jednym padnie, to drugi jest zapasowy, na wszelki wypadek. Czemu więc nie mieć tak fajnej aplikacji SkyCash na obu? Loguję się na jednym telefonie, kupuję bilet. Pech sprawia, że bateria padła. To nic, mam przecież drugi telefon. Nadchodzi kontrola i co? I dowiaduję się, że jestem oszustem i że mam nieważny bilet... ale przecież ja mam bilet... Żadne tłumaczenie wam nie pomoże, dostaniecie mandat i już. Taka oto logika działania wpisana jest w aplikację SkyCash. Nie mam nic przeciwko tej logice, zapewne jakiś kombinator by nadużywał, gdyby było inaczej. Problem w tym, że SkyCash nigdzie nie ostrzega użytkowników aplikacji przed takim i "podobnymi" zachowaniami programu. A gdy się już stanie, to dodatkowo wymyśli, że otwierając aplikację na swoim drugim telefonie, "udostępniłeś ją osobie trzeciej" ! To nie żart, to prawdziwe wyjaśnienie pochodzące z firmy SkyCash. No to teraz się dowiedzieliście, że można być sobą i "osobą trzecią" równocześnie! Chyba jakaś dawka schizofrenii jest potrzebna, żeby to ogarnąć. Jeszcze inny "nieznany trik" aplikacji to blokowanie jej na 10 minut. Staje się to po trzech nieudanych próbach wykonania płatności. Problem w tym, że nieudane próby mogą być nie do końca zawinione. Pomyl PIN, jeden czy drugi, albo niech bank ma chwilowy problem z autoryzacją karty (to też jest uznawane przez SkyCash za błąd użytkownika, choć ten niczemu nie zawinił). I co wtedy? Wtedy nawet jeśli masz już środki na koncie, czyli SkyCash ma twoje pieniądze, to i tak nie pozwoli ci ich użyć. Przez 10 minut. Za karę. Może w tym czasie przyjdzie kontroler i nałoży ci mandat, to obywatelu Kowalski nauczysz się nie mylić (albo zmienisz bank, albo... kto wie, co jeszcze myśli sobie SkyCash). Wszytko dałoby się zrozumieć i zaakceptować, ale na wierzchołku wszystkich takich sytuacji nigdy ze strony SkyCash nie pada słowo "przepraszam", nigdy nie ma próby rozwiązania sytuacji. Jest za to arogancja i piramidalne interpretacje regulaminu na niekorzyść użytkownika. Czy więc na pewno znacie SkyCash i lubicie?... Jeszcze?
  0
 • Users Avatars Mini
  Piotr pisze: 2017-11-19 09:15
  Kolejny zonk to blokowanie aplikacji przy zakupie biletu MZA. Masz 20 sek. na weryfikacje. Podanie złego PINu czy naciśnięcie opcji anuluj blokuje aplikację na 5 min. Nigdzie nie znajdziecie ostrzeżenia. Fatalne i bardzo frustrujące.
  0

Rekomendowane: