Starsze modele Samsunga również otrzymają funkcje AI z serii S24

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Starsze modele Samsunga również otrzymają funkcje AI z serii S24

Premierę najnowszych smartfonów Samsunga z serii S24 mamy już za sobą. Podzieliliśmy się naszymi pierwszymi wrażeniami, w których podkreślamy, że w tym roku największe nowości w serii S24 dotyczą nie zmian sprzętowych, ale funkcji oprogramowania opartych na sztucznej inteligencji. Do tych funkcji należą: transkrypcja nagrań z dyktafonu i tworzenie podsumowań ich treści, podsumowania notatek, tłumaczenie na żywo rozmów w komunikatorach oraz rozmów telefonicznych, wyszukiwanie zakreślonych na ekranie elementów i edycja zdjęć. Ta lista jest długa. Za tymi funkcjami stoi model AI Gemini opracowany przez Google. Wiele z tych funkcji działa lokalnie na telefonie w modelu Gemini Nano, a część wymaga połączenia z internetem i korzysta z większego modelu Gemini Pro.

Skoro za funkcje AI odpowiada głównie oprogramowanie, pojawiło się uzasadnione pytanie, czy starsze modele smartfonów również otrzymają te funkcje wraz z aktualizacją. Technicznie nie ma przeszkód, aby tak się stało, ale producenci nie zawsze chcą pozbawiać się argumentu przemawiającego za zakupem nowego sprzętu, dlatego nowe funkcje często są zarezerwowane tylko dla najnowszych modeli. Samsung jednak postanowił postąpić inaczej.

Serwis Android Authority otrzymał potwierdzenie od Samsunga, że wraz z aktualizacją systemu do One UI 6.1, funkcje AI zostaną udostępnione starszym modelom Galaxy. W pierwszej połowie roku aktualizacja obejmie modele z serii S23, w tym S23 FE. Z funkcji AI będą mogli również korzystać użytkownicy składanych smartfonów Z Fold 5 i Z Flip 5. Samsung rozszerzy aktualizację również na tablety z serii Tab S9.

Na tym etapie Samsung nie potwierdził, czy wymienione urządzenia otrzymają wszystkie nowe funkcje AI. Nie wiadomo także, czy lista urządzeń jest ostateczna, czy w drugiej połowie roku dojdą kolejne modele. Pozostaje nam czekać na więcej szczegółów. Jedno jest jednak pewne – Samsung serio podchodzi do wspierania swoich starszych urządzeń, co z pewnością ucieszy wielu użytkowników jego smartfonów i tabletów.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: