STREFA 076 - komunikat

Newsy
Żródło: Era
Opinie: 6

STREFA 076 - nowe medium reklamowe na rynku polskim w sieci Era.
STREFA 076 to pierwsze osobiste medium na polskim rynku reklamy, które umożliwia bezpośrednią komunikację z konkretnym odbiorcą. Precyzyjnie mierzalny, precyzyjnie sprawdzalny odbiór komunikatu reklamowego. Informację o potencjalnym słuchaczu reklamy uzyskuje się za pośrednictwem ankiety zawierającej około 40 pytań dotyczących stylu życia, preferencji konsumenckich oraz intencji zakupu abonenta. Wypełniony kwestionariusz pozwoli użytkownikowi STREFA 076 słuchać informacji reklamowych, które rzeczywiście odpowiadają jego zainteresowaniom i potrzebom. Zatem każdy użytkownik STREFA 076 usłyszy tylko takie komunikaty, które zadeklaruje, że chciałby usłyszeć. Dzięki temu uzyskujemy wyższą aprobatę dla przekazu reklamowego. Aspekt perswazyjny w usłudze STREFA 076 jest bardzo istotny, bo reklama w mediach o masowym zasięgu nie zawsze trafia do osób zainteresowanych danym produktem czy usługą. 
STREFA 076 stwarza nowe możliwości komunikacji z odbiorcą. W sposób bezpośredni można poinformować o wprowadzeniu nowego produktu na rynek, promocjach czy organizowanych imprezach. To nowa jakość na polskim rynku reklamowym, elektroniczne medium BTL, docierające nawet z większą precyzją niż rzetelnie przygotowany mailing. Każdy kontakt użytkownika STREFA 076 z reklamą, rejestrowany jest w systemie. Reklamodawca płaci tylko za efektywny kontakt, czyli za te spoty, które zostały wysłuchane przez abonenta. W przyszłości możliwe jest dołączenie do usługi STREFA 076 opcji interaktywnej, która umożliwia natychmiastowy kontakt odbiorcy komunikatu reklamowego z reklamodawcą. Abonent zainteresowany daną usługą, produktem mógłby bezpośrednio skontaktować się z centrum telefonicznym, nawet salonem sprzedaży.
W krajach zachodnich, gdzie walczy się o konsumenta, to bardzo atrakcyjny sposób na zaproszenie klienta do punktu sprzedaży oraz metoda na zbudowanie bazy danych użytkowników danego produktu. W krajach, w których usługa działa, przy użyciu tego medium, realizuje się również nieskomplikowane ilościowe badania marketingowe, dokonuje pomiaru popularności osób publicznych, czy społecznie istotnych kwestii. Na świecie z nowego medium korzystają już zarówno duże koncerny, jak i instytucje publiczne. Są to min.: Creditlyonnais, Ford, Citroen, Newsweek, CNN, Hugo Boss, Adidas, Yahoo, Voque, Unilever. Szerokie spektrum klientów reklamowych pokazuje wielość możliwości zastosowania nowego medium w działaniach komunikacyjnych. 
Wdrażanie takich rozwiązań pokazuje, jak bardzo świat technologii determinuje sposoby naszej komunikacji.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  john pisze: 2001-07-03 19:57
  Dużo gadania mało picia, mówi się o tym od kwietnia, wysłałem wypełnione ankiety na dwa telefony, a to dalej nie działa. Ciekawe czy to kiedykolwiek bedzie działać czy tylko zebrali dane osobowe i ktoś na tym zarobi. Ciekawe kto im podał prawdziwe dane, ja nie.
  0
 • Users Avatars Mini
  wysior pisze: 2001-07-04 03:18
  Jestem abonenetem ERY od kilku miesięcy i od zawsze irytowało mnie, że operator ten uniemożliwia otrzymywanie raportów doręczenia SMS za pomocą kodów operatora (wszak nie każdy aparat ma tą funkję),jeszcze bardziej denerwował czs przesyłania SMS z inernetu do adresata będącego użytkownikiem ERY, ale doklejanie reklam do treści wysyłanych przeze mnie za pośrednictwem internetu SMS-ostatnio jakiś ERA QUIZ-to już przegięcie... Panowie z ERY,jeśli nie chcecie by wykorzystywano internet do przesyłania SMS to wystarczy zlikwidować tą usługę,ale wara od treści listów, które ja piszę i ja podpisuję! P.S.Absolutnym szczytem jest poprzedzanie "mojego SMS" dwoma czy trzema SMS z reklamami tak jak to ma miejsce gdy korzysta się z GADU-GADU.
  0
 • Users Avatars Mini
  jaaacek pisze: 2001-07-04 13:52
  Do Wysiora: zawsze możesz skorzystać ze swojej komórki przy wysyłaniu SMSów, wówczas nikt niczego nie będzie Ci doklejał ...
  0
 • Users Avatars Mini
  log pisze: 2001-07-04 21:07
  A ja jestem ostatnio zadowolony z bramki ery. To prawda - zaczeli dodawac reklamy, ale sms-y dochodza natychmiast(jak w plusie), a nie po 1/2h. pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Higiena jamy ustnej pisze: 2001-07-04 21:49
  No cóż, Era nie popisuje się ostanio klasą. Staje się kolejnym ściekiem reklamowym, a kiedyś zastanawiałem się na wyborem tej sieci. Jakiś dobry duch podpowiedział mi Plusa i dzieki temu nie musze teraz zmieniać numeru, bo wstydziłbym się przyznać, ża mam Erę.
  0
 • Users Avatars Mini
  tucoss pisze: 2001-07-25 23:48
  'Higiena jamy ustnej' - twój duch był chyba nawalon jak ci podpowiadał! Wstydził się będziesz tak jak ja w ostatnie wakacje mając Plusa nie miałem zasięgu i biegałem po lesie zeby go znaleźć - i NIC - niebyło zasięgu! Prostszym rozwiązaniem okazało się użycie komórki brata - notabene Z ERY!!!! Więc zastanów się co piszesz!
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: