Szyszko odwołany

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 9

Premier Jerzy Buzek odwołał Tomasza Szyszko ze stanowiska ministra łączności. Resortem pokieruje wicepremier i minister gospodarki Janusz Steinhoff. Rzecznik rządu Krzysztof Luft poinformował, że premier podjął decyzję o dymisji Szyszki, ponieważ uznał, że minister łączności "w sposób niewystarczający sprawował nadzór nad podległym mu resortem". Szef Kancelarii Premiera Maciej Musiał powiedział, że na decyzję premiera o dymisji ministra łączności złożyły się m.in. zastrzeżenia do wydawania decyzji administracyjnych i niewłaściwie prowadzona dokumentacja. W materiałach jakimi dysponuje Prezes Rady Ministrów nie stwierdzono zarzutów natury prawno-karnej w stosunku do osoby ministra. Szyszko powiedział dziennikarzom, że choć zarzuty nie dotyczą jego osoby, ale to minister ponosi odpowiedzialność polityczną za funkcjonowanie resortu. Marszałek Sejmu Maciej Płażyński ocenił, że nie jest rzeczą dobrą kolejna zmiana w resorcie łączności. Podkreślił jednocześnie, że każdego ministra obowiązuje pełna rzetelność i dbałość o urząd. To kolejne przyznanie się premiera do porażki - tak decyzję Jerzego Buzka o odwołaniu ministra skomentował Wiesław Kaczmarek (SLD). Poseł podkreślił, że fakt, iż przetarg na UMTS był prowadzony nieprawidłowo, był znany nie od dzisiaj, lecz już od chwili prowadzenia tego przetargu.

Opinie:

Opinie archiwalne (9):

Komentuj

Komentarze / 9

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Rocik pisze: 2001-07-19 00:10
  no i dowidzenia tej szyszce smrodu narobil niech idzie w piz.u
  0
 • Users Avatars Mini
  lz pisze: 2001-07-19 01:59
  Dlaczego dopiero teraz !!!????
  0
 • Users Avatars Mini
  Marcin pisze: 2001-07-19 02:52
  Najpierw trzeba pracować dla swoich chłopaków, aby wyciągnąć troche kasy. Potem przychodzi czas kiedy chłopcy wyrzucą bosa bo jest juz niepotrzebny. Stara Polska polityka
  0
 • Users Avatars Mini
  kubus pisze: 2001-07-19 03:15
  za kilka miesiecy wszyscy wyladuja za kratki! a przetarg na umts powinien zostac uniewazniony...
  0
 • Users Avatars Mini
  Unlimited Money To S pisze: 2001-07-19 03:38
  W polskim rzadzie burdel to nic nowego. Ciekawe kto nastepny? Minister skarbu?? pewnie wystarczy ,ze jakas biurwa napisze anonima i trrach!! DO KUBUSIA: umts zostal przyznany w procedurze BEZPRZETARGOWEJ 3 operatorom krajowym
  0
 • Users Avatars Mini
  matii pisze: 2001-07-19 13:09
  no i wlasnie dlatego powinien zostac uniewazniony. czestotiwosci pod umts, sa dobrem ograniczonym, wiec powinno sie je sprzedac poprzez licyctacje - tak stanowi prawo. a ze naszym operatorom nie usmiechala sie nowa konkurencja, to dogadali sie z kim trzeba i taka cene wywindowano, ze nikomu o zdrowych zmyslach, kto nie ma infrastruktury nie oplacalo sie w to ladowac. przeciez operatorzy MAJA juz wybudowane maszty, wiec ogromna czesc inwestycji odpada, podobnie z sieciamu swiatlowodowymi. wiec ten umts wcale taki drogi sie dla nich nie okaze - to tak jak z centertelem, gdy wszedl w GSM... infrastrukture, maszty, miejsce pod nadajniki mial gotowe... wiec niech nie placza !
  0
 • Users Avatars Mini
  Max pisze: 2001-07-19 13:23
  Tak to juz jest, kiedy z wyksztalcenia historyk zostaje ministrem lacznosci....
  0
 • Users Avatars Mini
  marcin pisze: 2001-07-19 15:31
  do matii: Dotychczasowe inwestycje operatorów nie są ogromną częscią inwestycji dla telefoni 3 generacji, mogą stanowić jedynie od 5 do 10%. Ale swoją drogą przyznawanie koncesji UMTS to był niezły przekręt.
  0
 • Users Avatars Mini
  kubus pisze: 2001-07-19 16:45
  zgadza sie licytacja nie wypalila i rozszerzono koncesje bez przetargu operatorm gsm. A tak na marginesie w kwietniowym INTERNET STANDARD jest obszerny artykul opisujacy dokladnie kulisy przyznawania koncesji na umts. podam wam tylko dwie informacje dotyczace osoby bylego doradcy ministra lacznosci T. Szyszki - pana Jana Łuczaka. Jak podaje Internet Standard (str.13) Łuczak za rozszerzenie koncesji operatorm gsm na umts ma otrzymac opcje na akcje wartosci kilku mln dolarow i stanowisko szefa firmy ktora powstanie z polaczenia Telefonii Lokalnej i El-Netu. Ich wlasciciele to KGHM - udzialowiec Plusa i Elektrim - Ery. Co do wyksztalcenia tego pana to cytuje : " Szef resortu powierzyl swemu doradcy najbardziej odpowiedzialne zadania, mimo ze doswiadczenie absolwenta rolniczej szkoly zawodowej i wieczorowego liceum w branzy telekom...., minister nie zawachal sie choc jego wspolpracownik byl wowczas oskarzony o przestepstwa gospodarcze m.in. na szkode Skarbu Panstwa". W calym artykule jest wiecej rewelacji... polecam.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: