UPC odkodowuje 35 kanałów cyfrowych

Newsy
Opinie: 3
Opinie: 3

Od 23.08 klienci usługi telewizyjnej UPC otrzymają dostęp do 35 niekodowanych kanałów cyfrowych, w tym 3 w jakości HD oraz promocyjnie Telewizji Kino Polska, bez dodatkowych opłat. Dla tych, którzy korzystali dotąd z telewizji analogowej, oznacza to doświadczenie nowej jakości obrazu i dźwięku oraz dostęp do bogatszej oferty kanałów. Na zmianie skorzystają także klienci pakietów Telewizji Cyfrowej UPC, którzy odkodowaną transmisję 35 kanałów będą mogli oglądać bez dodatkowego dekodera UPC, co pozwala cieszyć się cyfrową jakością obrazu i dźwięku na drugim, trzecim i każdym kolejnym telewizorze w domu.

„Cyfrowa rewolucja” zaczyna się 23 sierpnia i obejmie m.in. kanały: TVP1, TVP1 HD, TVP2, TVP2 HD, TVP Info, Polsat, TVN, TVN HD, TVN7, TV 4, TV Puls, TVP Rozrywka, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia, PULS2, TV6, ATM Rozrywka, TTV, Polsat Sport News, ESKA TV, POLO TV, Polsat2, Superstacja, TVS, TV Trwam, Tele5, religia.tv, 4fun.tv, Mango24, iTV, Galeria UPC, kanał lokalny oraz kanał promocyjny, którym w najbliższym czasie będzie Telewizja Kino Polska.

W najbliższych tygodniach UPC zaproponuje także nowy pakiet cyfrowy Start TV, który zastąpi dotąd oferowany analogowy Pakiet Minimalny.

Odbiór niekodowanych kanałów cyfrowych jest możliwy z wykorzystaniem telewizora z wbudowanym tunerem cyfrowej telewizji kablowej DVB-C w standardzie MEPG-2 (kanały SD) / MPEG-4 (kanały HD). Lista telewizorów dla których UPC zapewnia prawidłowe działanie usługi oraz instrukcja wyszukiwania kanałów znajdują się na stronie www.upc.pl.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  zamek pisze: 2013-08-23 19:56
  Chyba najlepszą decyzją UPC w ostatnim czasie było nawiązanie współpracy z Philipsem w kwestii dekoderów, nie trzeba stawiać dodatkowego pudła jak się ma telewizor tej firmy, a nagrywarka jest już od dawna dostępna w samym telewizorze.
  2
 • Users Avatars Mini
  Tomala pisze: 2013-08-26 12:00
  W sumie to piknie, bo całe stado trochę starszych telewizorów z DVB-T, sprzedawanych kilka lat temu miało cyfrowe tunery owszem, ale bez MPEG4, i nasza cyfryzacja na nich nie działała... a w UPC teraz te telewizory odżyją ludziom.... Sam miałem kilka takich telewizorów (i wielkie zdziwienie mnie ogarnęło jak włączyli u nas DVB-T testowo i mogłem się co najwyżej pocieszyć tylko dźwiękiem...
  0
 • Users Avatars Mini
  Leszek pisze: 2013-09-09 14:21
  Prawie wszystkie telewizory z dvb-t(mpeg-4 ) posiadają również tuner dvb-c. Ja posiadam taki z 2008 roku i wyszukał mi te kanały.Nie jestem klientem UPC,tylko spółdzielnia nam zapewnia sygnał z UPC zamiast azartu. Wadą jest to,że w większości takich telewizorów do wyboru mamy naziemna ,albo kablowa.Nie można tych sygnałów połączyć,gdyż jak wyszykujemy kablową to znikają programy z naziemnej i odwrotnie.Ale rzeczywiście to dobry kierunek obrany przez UPC. U mnie jakość obrazu ciut gorsza od naziemnej. Nagrywać nawet mogę na starą nagrywarkę analogową poprzez EPG. Wiele telewizorów posiada dvb-c ,lecz brak kraju Polska do wyboru.Trzeba wtedy kombinować z innymi krajami.Z moich prób najlepiej sprawdza się wybór kraju Czechy,gdyż tylko tutaj w EPG i telegazecie są polskie litery.Sprawdzone na trzech telewizorach:samsung,sony i toshiba.Dwa z nich nie są na liście UPC.Kolejnym krokiem powinna być oferta pre-paid z modułem( odpowiednik ncam). Pozdrawiam
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: