Mobile Vikings zmienia ofertę roamingową

Promocje
Opinie: 11
Opinie: 11

Mobile Vikings przygotował oficjalny komunikat dotyczący zmiany swojej oferty roamingowej od 15.06.

Oto jego treść:

15 czerwca tego roku wchodzą w życie zasady z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE, w zgodzie z którymi zostały obniżone opłaty za roaming. Mobile Vikings prezentuje zmodyfikowaną ofertę korzystania ze swoich usług za granicą. Od teraz będzie zdecydowanie taniej.

Podstawowe zmiany, jakie zostały wprowadzone w roamingowej ofercie Vikingów, to obniżenie opłat za połączenia wychodzące - do 16 gr i za SMS-y - do 5 gr. Dodatkowo połączenia przychodzące można teraz odbierać bez dodatkowych kosztów. Zasada korzystania z internetu za granicą jest prosta. Wystarczy, że użytkownik doładuje konto złotówkami, a za każdy zużyty megabajt zapłaci 4 grosze, czyli ponad 5 razy mniej niż do tej pory. W takiej sytuacji nie ma limitu danych, pakietów ani podwyższonych kosztów. Jedyną różnicą jest brak tzw. lejka w kraju i w roamingu, tzn. że w przypadku braku środków na koncie Viking nie będzie mógł korzystać z internetu za 0 zł w prędkości 32 kb/s. W związku z nowymi przepisami, operator musiał wycenić transmisję danych w kraju.

Dla Vikingów w korzystaniu z roamingu poza stawkami niewiele się zmienia. Podobnie jak poprzednim razem, tak i teraz, aby w pełni korzystać za granicą z telefonu trzeba mieć środki na koncie. Bez względu na to, czy użytkownicy zdecydują się na doładowanie typu Standard czy No Limit, będą mogli odbierać połączenia przychodzące mimo braku środków na koncie. Ważną informacją jest likwidacja pakietów gratisowych, tzw. FUP-ów. Paczki były propozycją podejścia do RLAH konsultowaną z UKE, ponieważ literalne podejście do roamingu okazało się dla większości operatorów bardzo kosztowne, a dla MVNO wręcz nieosiągalne. UKE nie wyraził jednak akceptacji dla FUP-ów w zaproponowanym kształcie.

Warto zwrócić uwagę na to, że stawki ustalone przez KE w porównaniu do polskich cen krajowych są nadal bardzo wysokie. W krajach Unii Europejskiej taryfy no limit kosztują w granicach 30 euro, dla przykładu - Luksemburg 42 euro, Niemcy 29,99 euro, Słowacja 20 euro. W ofercie Vikinga nielimitowane rozmowy mamy za 29 złotych. W związku z taką różnicą cen MVNO w Polsce są w trudnej sytuacji. To mało prawdopodobne, aby poniesione przez operatora koszty mogły się w jakiś sposób zwrócić.

- Od trzech lat dzielnie walczymy o jak najlepszą ofertę krajową dla Vikingów, dlatego zadaliśmy sobie pytanie - kto jest zadowolonym użytkownikiem naszej sieci? Czy osoby które spędzają bardzo dużo czasu w roamingu i chciałyby korzystać z tych usług jak w Polsce, czy osoby które przez 90% czasu w roku chcą korzystać z atrakcyjnych ofert w kraju, a wyjeżdżając za granicę płacić dużo niższe stawki? Z racji modelu w jakim funkcjonujemy, czyli MVNO oraz oferty na kartę bez zobowiązań, objęcie zasadą Roam like at home wszystkich usług, także tych nielimitowanych byłoby dla nas zbyt dużym ryzykiem. Taka sytuacja mogłaby skutkować podwyżką cen w kraju lub końcem pakietów nielimitowanych, a przecież nie o to chodzi - komentuje Magdalena Piksa, CEO w Mobile Vikings.

Temat roamingu pozostaje kwestią otwartą. Mobile Vikings obserwuje rozwój sytuacji i potrzeby użytkowników. Rozważa też wprowadzenie nowych taryf bądź pakietów roamingowych do swojej oferty.

Inne informacje dotyczące nowych ofert roamingowych:

Opinie:

Opinie archiwalne (11):

Komentuj

Komentarze / 11

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  MreaperS pisze: 2017-06-14 18:54
  Do redakcji: Oferta roamingowa w pre-paid Orange: http://www.orange.pl/kid,4002412976,id,4002768574,title,Roaming-Orange-Travel,helparticle.html
  0
 • Users Avatars Mini
  m-a-t pisze: 2017-06-14 20:04
  Czyli jak ktoś ma no limit u wikingów to i tak będzie płacił. Generalnie słabo to wygląda.
  0
 • Users Avatars Mini
  Greg pisze: 2017-06-14 20:08
  Stacje bazowe z pełnym LTE to wy chcecie na każdym rogu, najlepiej za 19 zł abonamentu miesięcznie. Ludzie!?! Jak oni za taką kwotę mają się rozwijać, inwestować w nową infrastrukturę?!?! Fajnie, że Plus i reszta dostosowali się do obowiązujących przepisów, ale zobaczycie co będzie dalej. Kraj 3 świata. Ile zarabia na abonencie niemiecki czy hiszpański operator, a ile polski?!!! Nie gadajcie później, że wam będą prędkość lte obcinać bo na czymś będą (prędzej czy później) oszczędzać.
  -4
 • Users Avatars Mini
  Orangutan pisze: 2017-06-14 20:14
  Orange jednak też dodało pakiety krajowe do roamingu, więc jest super! http://www.orange.pl/kid,4002412976,id,4002768574,title,Roaming-Orange-Travel,helparticle.html
  2
 • Users Avatars Mini
  gość pisze: 2017-06-14 20:52
  Wynika z tego że Orange rozlicza pakiety darmowe mocno je pomniejszając a po wykorzystaniu nalicza 4gr./1MB http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2004184/4104569246.pdf
  0
 • Users Avatars Mini
  m-a-t pisze: 2017-06-14 20:54
  @Greg Ale pamiętaj, że te zmiany nie dotyczą tylko Polski, ludzie z zagranicy będą przyjeżdżać do nas i korzystać ze swoich kart, co spowoduje to, że nasi operatorzy też będą na tym zarabiać. A tak poza tym to o jakiej infrastrukturze mówimy? Przecież Wikingowie nie mają żadnej infrastruktury, korzystają z infrastruktury playa.
  2
 • Users Avatars Mini
  pta pisze: 2017-06-14 21:19
  @m-a-t oczywiście korzystają za darmo? - "Przecież Wikingowie nie mają żadnej infrastruktury, korzystają z infrastruktury playa."
  -1
 • Users Avatars Mini
  pabloki pisze: 2017-06-14 21:26
  Najlepiej było by dla mvno wyłaczyć roaming bo to ich zabija. Oczywiście za zgodą UKE . Teraz stosowanie stawk ivikingów są niezgodne. Co na to UKE?
  1
 • Users Avatars Mini
  m-a-t pisze: 2017-06-14 21:40
  @pta nie pisałem że za darmo, ale że własnej nie posiadają, więc nie maja czego rozbudowywać.
  1
 • Users Avatars Mini
  Mario pisze: 2017-06-16 10:44
  Wszystko Rozmowy i SMS NO Limit, 15GB Internetu, który co miesiąc się kumuluje. Za polecenie obie strony dostają po 19zł na doładowania. Kod polecający: cFYtORxb
  0
 • Users Avatars Mini
  Mao pisze: 2017-06-29 12:09
  Wszystko Rozmowy i SMS NO Limit, 15GB Internetu, który co miesiąc się kumuluje. Za polecenie obie strony dostają po 19zł na doładowania. Kod polecający: cFYtORxb Skorzystaj z linka: https://mobilevikings.pl/polecam/cFYtORxb/ i dostań 19zł za DARMO!!!
  0