Orange poprawił swój RLAH - działa także w ofertach na kartę

Newsy
Opinie: 8
Opinie: 8

Orange zdecydował się na wprowadzenie Roam Like At Home także do swoich ofert prepaid.

W roamingu działają dodatkowe pakiety głosowe, SMS i MMS aktywowane w Polsce.

Odbieranie połączeń  jest zupełnie bezpłatne.

Połączenia z internetem są rozliczane z uwzględnieniem  limitów GB, przyznanych dla  dodatkowych płatnych pakietów lub według stawki 10 gr za 1 MB.

RLAH obejmuje kraje UE (Strefa 1): Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Gujana Francuska, Gwadelupa, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Martynika, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Reunion, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego (Norwegia, Islandia, Liechtenstein + terytoria zależne: Gibraltar, Gujana Francuska, Gwadelupa, Martynika, Reunion)

Orange stosuje Politykę Uczciwego Korzystania (z ang. Fair Use Policy, „FUP”) mającą na celu zapobieganie niewłaściwemu korzystaniu z usług roamingowych, takiemu jak np.:

 • korzystanie z usług w roamingu w celach innych niż okresowe podróże,
 • długi okres nieaktywności danej karty SIM w Polsce użytkowanej głównie, a nawet wyłącznie w roamingu,
 • korzystanie kolejno z wielu kart SIM przez tego samego Abonenta w ramach roamingu,
 • zorganizowana odsprzedaż kart SIM na rzecz osób niezamieszkujących na terenie Polski.

Inne informacje dotyczące nowych ofert roamingowych:

Materiały dodatkowe:

Opinie:

Opinie archiwalne (8):

Komentuj

Komentarze / 8

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Hermes pisze: 2017-06-16 00:23
  Co to znaczy "aktywowane w Polsce"? Jak pakiet skończy się na wyjeździe, to nie można tam kupić nowego i korzystać?
  0
 • Users Avatars Mini
  Piko pisze: 2017-06-16 01:50
  Oczywiście, że można aktywować pakiet w roamingu przecież przez mój orange włącza się pakiety i nie ważne skąd to się robi. Tu chodzi o pakiety, które są płatne, dostępne w Polsce to także działają za granicą.
  0
 • Users Avatars Mini
  Ikado1 pisze: 2017-06-16 13:49
  Jestem zawiedziony ofertą OFnK .
  0
 • Users Avatars Mini
  :) pisze: 2017-06-16 14:34
  Wszystko fajnie tylko dalej z PL do Unii rozmowy drogie.
  -1
 • Users Avatars Mini
  qwertyuiop pisze: 2017-06-18 07:55
  @up, widzę, że ktoś tu nie rozróżnia roamingu od rozmów międzynarodowych. Jeżeli nawet będąc za granicą zadzwonisz na numer zagraniczny, to również jest to rozliczane jako rozmowa międzynarodowa. Roaming to rozmowy odbierane za granicą z numerów polskich oraz zagranicznych, wykonywanie rozmów do Polski na numery polskie oraz te numery naszych operatorów które również są za granicą. Niektórzy nawet myślą, że jeżeli będąc w Polsce odbiorą połączenie z numeru zagranicznego ponoszą opłaty :) - odbieranie jest całkowicie bezpłatne. Tak samo jak rozmowa z polskiego numeru przebywającego na terenie PL, na numer polski przebywający za granicą (cały Świat) jest zupełnie darmowa (jeśli się posiada opcję no limit), bo my będąc w PL nie wiemy gdzie aktualnie ten numer się znajduje, czy w PL, czy na drugim końcu Świata ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  troip pisze: 2017-06-18 11:17
  Up, mylisz się. Będąc za granicą i dzwoniąc na zagraniczny numer to też jest roaming i jest rozliczany z krajowego pakietu. http://ifotos.pl/z/aqaqpha Poniżej zamieszczam ściągę dla niezorientowanych co jest roamingiem, a co połączeniem międzynarodowym. http://ifotos.pl/z/aqqhwqa
  0
 • Users Avatars Mini
  marian koniuszko pisze: 2017-06-19 11:37
  z regulaminu opłat OFnK W przypadku korzystania przez Abonenta z krajowych usług dodatkowych na połączenia głosowe, wiadomości SMS/MMS na numer komórkowy krajowych operatorów sieci komórkowych (innych niż Mobilna Sieć Orange), połączenia głosowe, SMS-y lub MMS-y wykonane z numeru w ramach Strefy 1 oraz ze Strefy 1 do Polski, będą traktowane, jak połączenia wykonane z Państwa numeru na terenie Polski z uwzględnieniem warunków, które są dostępne na tym numerze w kraju. jak powyższe traktować? wewnątrz unii (np. w niemczech na numer niemiecki czy francuski) to jest no limit czy jako połączenie międzynarodowe?
  0
 • Users Avatars Mini
  troip pisze: 2017-06-19 12:59
  Marianie,w linku do screena w moim powyższym poście masz to dokładnie wyjaśnione.
  0