Zarządzenie niepewnością związaną ze zmianami jakie niesie cyfrowy świat było tematem przewodnim jednego z warsztatów Global Peter Drucker Forum. Podczas wydarzenia głos w tej dyskusji zabrał m.in. Radosław Kędzia, wiceprezes Huawei w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajów nordyckich.
Global Peter Drucker Forum to cykliczne wydarzenie przeznaczone dla menedżerów, dotyczące zarządzania w biznesie i związanych z nim wyzwań. W trakcie dyskusji szefowie dużych firm i akademicy zastanawiali się jakie są kluczowe czynniki wzrostu oraz odporności współczesnych przedsiebiorstw. Austriak Peter Druker był profesorem zarządzania i konsultantem. Zmarł w 2005 r.
Podczas gdy na świecie rozpowszechniony jest model wiodącego właściciela lub status giełdowy, Huawei od lat działa będąc własnością swoich pracowników. Na koniec 2020 r. akcje koncernu posiadało niemal 121,27 tys. pracowników, którzy stanowili 99% udziałowców. Pozostały ok. 1% pozostaje do dyspozycji założyciela Huawei, Ren Zhengfeia. W tzw. związku Huawei (Union of Huawei) 85% stanowią aktualni pracownicy koncernu, a pozostałe 15% byli pracownicy, obecnie emerytowani. Liczba pracowników – współwłaścicieli Huawei rośnie z każdym rokiem. W 2015 roku było to ok. 80 tys. pracowników i 136 mln udziałów. Przez ostatnie 5 lat liczba udziałowców w związku Huawei wzrosła o 50%, a liczba udziałów wzrosła do łącznie 341 mln. Firma co roku podwyższa kapitał zakładowy.