Bilety odcinkowe można zakupić poprzez system e-IC, teraz poprzez aplikację, a także za pośrednictwem kas i biletomatów.
Bilety PKP Intercity są dostępne także w kasach innych przewoźników tj. POLREGIO sp. z o.o., Kolei Mazowieckich, Kolei Wielkopolskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście Sp. z o.o., Kolei Śląskich, Kolei Małopolskich oraz Arrivy RP.
Z nowych możliwości aplikacji skorzystają także osoby, które są uprawnione do ulgowych usług transportowych (UUT) w wymiarze rocznym bądź kwartalnym.
Wprowadzone udogodnienie z pewnością zainteresuje także osoby decydujące się na wyjazdy typu city break poza godzinami szczytu, ale nie mających w pełni sprecyzowanych planów.
Obie oferty to bilety ważne od północy we wtorek do godziny 24:00 w czwartek, zarówno w 1 jak i 2 klasie.
Oferta Multiprzejazd obejmuje nielimitowane podróże przy przejazdach pociągami TLK i IC.
Multiprzejazd MAX to nielimitowane przejazdy wszystkimi pociągami PKP Intercity. Nie trzeba każdorazowo pamiętać o kupowaniu biletu na kolejne przejazdy pociągami. Wyjątek stanowi konieczność pobrania rezerwacji miejsca do siedzenia, zakup rezerwacji miejsca w strefie wygody lub dopłaty do pociągu EIP.
Bilety na przejazd PKP Intercity można pobrać w formie pdf oraz dodać do kalendarza. Pomocnym narzędziem jest także wyszukiwanie celu podróży z funkcją metastacji. Ponadto podróżni korzystający z aplikacji PKP Intercity mają także możliwość graficznej rezerwacji miejsc, co pozwala wybrać im dokładne miejsce, w którym chcą spędzić swoją podróż.
Od teraz w aplikacji istnieje możliwość pobrania rezerwacji do biletów zakupionych w systemie e-IC 1.0.
Trwają także prace nad tym udogodnieniem w nowej wersji systemu e- IC 2.0. uruchomionej w październiku tego roku.