Aster chce przejąc firmę Hyperion

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 0

Aster wezwał do sprzedaży 8.122.620 akcji firmy Hyperion, dających 66 proc. głosów na WZA spółki. Minimalna liczba akcji objętej zapisami, po osiągnięciu której Aster zobowiązał się nabyć te akcje, wynosi 6.153.501 akcji, dających 50 proc. plus jeden głos na WZA.
Wezwanie jest ogłaszane pod warunkiem uzyskania przez Aster zgody prezesa UOKiK, o którą to zgodę wystąpił, lub upływu ustawowego terminu na wydanie takiej zgody.

Grupa MNI, która ma 30,5 proc. akcji Hyperiona rozważy wezwanie Aster do sprzedaży akcji Hyperiona, ale nadal uważa, że jest to dla niej długoterminowa inwestycja - poinformował agencję PAP członek zarządu MNI Marek Południkiewicz. "Jeszcze nie mieliśmy czasu się nad tym zastanawiać, ale na pewno to rozważymy. Niemniej jednak, inwestycja w Hyperiona jest dla nas kamieniem milowym dla naszej działalności i na dzień dzisiejszy ważne jest dla nas, co zrobimy z Hyperionem w momencie, gdy uda nam się wprowadzić zmiany w radzie nadzorczej, bo to by dało nam bezpośredni wpływ na kształtowanie strategii i rozwój spółki" - powiedział Południkiewicz.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: