ATM pozyskał dostęp do klientów w Estonii

Newsy
Żródło: ATM SA
Opinie: 0

Linxtelecom, międzynarodowy operator telekomunikacyjny należący w części do grupy kapitałowej ATM S.A., poinformował o sfinalizowaniu transakcji przejęcia części estońskiego podmiotu Norby Telecom świadczącego usługi w obszarze transmisji danych i telefonii IP (VoIP).

Inwestycja w przejęcie części Norby Telecom jest elementem strategii Linxtelecom, związanej z systematycznym rozszerzaniem na kraje Europy Wschodniej międzynarodowej sieci IP i transmisji danych holenderskiego operatora.

„Włączając do naszej sieci 300 lokalnych węzłów dostępowych Norby Telecom w Estonii, będziemy w stanie dostarczyć nasze zaawansowane usługi do szerszego grona klientów” — powiedział Jules Delahaije, prezes zarządu Linxtelecom.

„Proces przejęcia znacznie się opóźniał, ale dzięki zaangażowaniu wszystkich stron udało się uzgodnić szczegóły kontraktu i doprowadzić przedsięwzięcie do końca. W rezultacie dwie ważne jednostki biznesowe Norby Telecom zostaną całkowicie zintegrowane z Linxtelecom” — komentuje akwizycję Erki Urva, dyrektor Linxtelecom na kraje bałtyckie.

Nabycie części Norby Telecom oznacza także przejęcie przez Linxtelecom ponad 700 nowych klientów oraz obszernej sieci światłowodowej w takich miastach jak: Tallinn, Tartu, Jogeva, Paide i Narva.

ATM S.A., świadcząca w Polsce usługi telekomunikacyjne w oparciu o własne sieci światłowodowe i centra danych, posiada obecnie 21,66% udziałów w kapitale holenderskiego operatora Linxtelecom B.V.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: