ATMAN jest w trzech największych węzłach w Europie

Newsy
Żródło: ATM SA
Opinie: 0

ATMAN został pierwszym polskim operatorem obecnym w trzech największych węzłach międzyoperatorskich w Europie.

Operator  uruchomił nowe łącze międzynarodowe do Londynu i jest jedynym polskim operatorem obecnym we wszystkich trzech największych węzłach międzyoperatorskich w Europie (AMS-IX, DE-CIX, Linx).

ATMAN, specjalizujący się m.in. w szerokopasmowej transmisji danych i dostępie do Internetu dla firm i instytucji, jako jedyny polski operator jest obecny we wszystkich trzech największych węzłach międzyoperatorskich w Europie — w Amsterdamie, Frankfurcie i Londynie. Wymiana ruchu w takich węzłach jest alternatywą i uzupełnieniem dla tranzytu IP dokonywanego poprzez operatorów Tier-1 (sieci tworzących globalny szkielet Internetu). Dzięki temu ponad 50% światowych zasobów Internetu jest osiągane poprzez bezpośrednie, nielimitowane i bezpłatne styki z setkami operatorów.

Uruchamiając nowe łącze międzynarodowe do Londynu (węzeł Linx — London Internet Exchange), spółka zwiększyła maksymalną przepustowość łączy do węzłów międzyoperatorskich z 20 Gb/s do 30 Gb/s oraz zapewniła redundancję dla pozostałych węzłów. Jednocześnie dla niektórych sieci o najwyższym poziomie ruchu uruchomione zostały nowe łącza o przepustowości 10 Gb/s (np. sieć Google osiągana jest obecnie przez styki bezpośrednie we Frankfurcie i Warszawie).

„Uruchomienie nowego łącza międzynarodowego do Londynu to jedno z istotnych wydarzeń w zakresie naszych inwestycji sieciowych — powiedział Maciej Krzyżanowski, wiceprezes zarządu ATM S.A. „Udział w węzłach międzyoperatorskich to nie tylko obniżenie kosztów, ale również mierzalne podniesienie jakości naszych usług i skrócenie dystansu do światowego Internetu o kolejnych kilka milisekund” — dodał Maciej Krzyżanowski.

Poza wymianą ruchu w węzłach międzyoperatorskich ATMAN wykorzystuje łącza trzech operatorów klasy Tier-1 do pełnego tranzytu międzynarodowego. Wybrana konfiguracja zapewnia bezpieczeństwo zarówno każdego punktu styku (po dwa styki 10 Gb/s), jak i całości rozwiązania (łącza mają zapas przepustowości wystarczający do przejęcia ruchu w przypadku awarii jednego z nich).

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: