Bluetooth wykorzystywany do realizacji połączeń na terenie firmy

Newsy
Żródło: Alcatel
Opinie: 16

Alcatel i Commil zaprezentowały podczas kongresu Bluetooth w Amsterdamie koncepcję zastosowania techniki Bluetooth do realizacji połączeń głosowych na terenie firmy. W trakcie pokazu za pomocą telefonów komórkowych Alcatel One Touch obsługujących standard Bluetooth, można było łączyć się z dowolnymi aparatami, np. telefonami IP, DECT lub innymi komórkowymi, jednocześnie swobodnie przemieszczając w obrębie określonego obszaru. Do demonstracji wykorzystano system sieciowy Cellarion firmy Commil, który zapewnił płynny przekaz między punktami dostępowymi Bluetooth i siecią transmisji danych opartą na rozwiązaniach Alcatel OmniPCX.

Celem tej prezentacji było pokazanie możliwości zastosowania techniki Bluetooth w telefonii. Można się spodziewać, że kompletne rozwiązanie będzie dostępne na rynku w ciągu 12 miesięcy.

„System Cellarion firmy Commil stanowi znaczący krok w rozwoju bezprzewodowej techniki Bluetooth. To już nie tylko rozwiązanie zastępujące telefonię przewodową, ale kompleksowy system komunikacji bezprzewodowej w całym przedsiębiorstwie" - powiedział Dany Jenneve, wiceprezes ds. zarządzania produktem w dziale e-biznesowych rozwiązań sieciowych Alcatela. „Alcatel ma bogate doświadczenie w zakresie wprowadzania nowoczesnych rozwiązań dla przedsiębiorstw. Jesteśmy przekonani, że system Cellarion będzie wraz z rodziną produktów Alcatel OmniPCX, jednym z najważniejszych elementów w rozwoju nowej generacji systemów bezprzewodowych dla przedsiębiorstw. Pracownicy używając telefonów komórkowych obsługujących Bluetooth zyskują nowe możliwości, co w połączeniu z aplikacjami mobilnymi Alcatela i Commila przyczyni się do urzeczywistnienia idei jednego telefonu".

System Cellarion to infrastruktura telekomunikacyjna klasy operatorskiej, która wykorzystuje nowoczesne punkty dostępowe i bramy w celu zapewnienia w pełni bezprzewodowej łączności oraz mobilności urządzeniom bezprzewodowym wyposażonym w standardowy moduł Bluetooth. Cellarion pełni rolę instalowanego wewnątrz budynków rozszerzenia do infrastruktury transmisji danych i głosu, dzięki czemu umożliwia zbudowanie niezawodnej sieci Bluetooth podobnej do sieci komórkowej. Sieć ta zapewnia roaming i niezakłócony przekaz informacji w budynkach biurowych, centrach handlowych lub portach lotniczych.


„Nasza zgłoszona do opatentowania technologia umożliwia prawdziwie mobilną i wolną od zakłóceń komunikację z centralami PBX i siecią LAN w przedsiębiorstwach" - powiedział Lior Rapaport, wiceprezes ds. rozwoju w firmie Commil. „Prezentacja ukazuje korzyści, jakie telefony komórkowe obsługujące Bluetooth przyniosą przedsiębiorstwom i dostawcom rozwiązań, zwłaszcza w zakresie zwiększenia wydajności pracy i obniżenia kosztów komunikacji".

Informacje o firmie Commil:


Firma Commil, założona w 1999 roku, jest jednym z największych dostawców nowoczesnej infrastruktury komunikacji bezprzewodowej realizowanej przy użyciu techniki Bluetooth i przeznaczonej do działania wewnątrz budynków. Opracowane przez nią rozwiązania umożliwiają płynny przekaz zarówno danych jak i głosu między punktami dostępowymi, w czasie kiedy użytkownicy przemieszczają się wewnątrz budynku.

Opinie:

Opinie archiwalne (16):

Komentuj

Komentarze / 16

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  196906 pisze: 2002-06-25 21:01
  Są tacy którzy pytają do czego właściwie jest BT tu mają odpowiedź, miedzyinnymi do tego.
  0
 • Users Avatars Mini
  adamza pisze: 2002-06-25 21:29
  Bardzo praktyczne.
  0
 • Users Avatars Mini
  AnderSen pisze: 2002-06-25 21:49
  Podobne rozwiązania, choć nie oparte na BT, już działają w wielu firmach. Bezprzewodowe telefony wewnętrzne. Chyba nawet Ikea ma jakieś podobne rozwiązania w swoich sklepach.
  0
 • Users Avatars Mini
  Franek pisze: 2002-06-25 22:03
  andersen: bezprzewodowe telefony masz racje szczegolnie sluchawki i centralki siemensa sa fajne i umozliwiaja nawet bezprzewodowy internet w sieciach firmowych(w obrebie duzych hal produkcyjnych) ale BT z tym nie moze sie jednak rownac bo ma za slaby zasieg i kiepska predkosc transmisji
  0
 • Users Avatars Mini
  196906 pisze: 2002-06-25 22:31
  AnderSen: i nie denerwuj Franka, on nie lubi nowości, po co zmieniać coś co już jest, może będzie gorsze?
  0
 • Users Avatars Mini
  eliop pisze: 2002-06-25 23:47
  Alcatel coraz bardziej mnie zaskakuje :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Albi pisze: 2002-06-26 02:15
  i alcatel za tym tez stoi. W sumie to fajnie ze ktos stara sie cos z tym bluetooth'em zrobic.
  0
 • Users Avatars Mini
  Kasia pisze: 2002-06-26 02:34
  I z Mareczkiem z III piętra umówię się na sex za free :)
  0
 • Users Avatars Mini
  timeport pisze: 2002-06-26 04:17
  NAPEWNO NIC Z TEGGO NIE BEDZIE JEŻELI ZASIĘG BT SIĘ NIE ZMIENI A SIĘ NIE ZMIENI BO NIE DO TEGO JEST STWORZONY TYLKO MAX 10M PAMIĘTACIE ?? NO A POZA TYM TO DLA MNIE TO JAKOŚ TO TROSZECZKE BEZ SĘSU NIE WIEM CZEMU TO WYMYŚLILI ? I WĄTPIE ŻEBY TO SIĘ GDZIEKOLWIEK SPRAWDZIŁO : ((( NIE PRZYJMIE SIĘ..
  0
 • Users Avatars Mini
  SZ3RYF pisze: 2002-06-26 04:49
  bardzo dobry pomysl, 10 m od innego urzadzenia z BT w biurze to chyba nie jest duzo
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-06-26 13:05
  Pozostaje jeden problem! Urzadzenia do obslugi tej technologii sa dosyc drogie, wiec stac bedzie tylko wieksze korporacje!
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2002-06-26 14:30
  i znowu alcatel brawo a co do zasiegu to moze cos wymysla zobaczymy bo z 10m to raczej kiepsko chyba ze idac bedzie samoczynnie zmieniac urzadzenia jak btsy
  0
 • Users Avatars Mini
  telefonica pisze: 2002-06-27 18:25
  No jest to bardzo cikawe. Moze nie długo wewnątrz domku jednorodzinnego będziemy się posługiwać Bluetooth
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-06-28 11:47
  Raczej na sam poczatek jest to bardziej realne w firmach z duzym kapitale, a domki beda musialy poczekac na tansza technologie, no chyba ze jacys wielcy naszego swiata np. prezesi tepsy i cala ta banda!!
  0
 • Users Avatars Mini
  196906 pisze: 2002-06-28 14:48
  Mój biedny domek chyba nie doczeka tej technologii.
  0
 • Users Avatars Mini
  jkac pisze: 2002-06-29 17:18
  Moze nie dzisiaj, ale kto wie. Na razie mam osiedlowa siec lokalna, a moze nieldugo, bede sobie chodzil po domu i rozmawial za free ze znajomymi, ktorzy blisko mieszkaja?
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: