Cyfrowy Polsat - 0.00903 PLN za 1MB/netto przy zakupie 12 milionów GB

Newsy
Żródło: Cyfrowy Polsat
Opinie: 6

15 grudnia 2010 r. Cyfrowy Polsat podpisał umowę z Mobyland dotyczącą zasad współpracy pomiędzy stronami w zakresie związanym z zapewnieniem świadczenia usług transmisji danych przez Mobyland na rzecz CP. W ramach powyższej umowy Mobyland zapewni dostęp do usługi bezprzewodowej transmisji danych, realizowanej w Paśmie 1800 oraz Paśmie 900 w technologii LTE lub HSPA+. Umowa została zawarta na czas nieokreślony, a jej wartość zdefiniowana zostanie na podstawie odrębnych zamówień wystawianych przez Spółkę, dotyczących zakupu usługi transmisji danych, wyrażonej jako ilość GB.

W dniu podpisania umowy Spółka złożyła zamówienie nr 1 zakładające zakup usługi transmisji 12 milionów GB z gwarantowanym okresem ważności pakietu transmisji danych do dnia 31 grudnia 2013 r oraz ceną 0.00903 PLN za 1MB/netto. Płatność z tytułu powyższego zamówienia nastąpi w 12 równych miesięcznych ratach począwszy od stycznia 2011 roku. Powyższe zamówienie w pełni zaspokaja potrzeby biznesowe w zakresie usług transmisji danych w zakładanym okresie, świadczonych dla obecnych i przyszłych klientów CP. Kolejne zamówienia składane będą w terminach późniejszych, a ich wartość uzależniona będzie od zasięgu geograficznego sieci Mobyland oraz wielkości zamawianej usługi transmisji danych. Zawarcie powyższej umowy stanowi realizację strategii spółki zakładającej świadczenie swoim klientom usługi zintegrowanej, w tym usług dostępu do Internetu.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  tom pisze: 2010-12-16 12:59
  12 mln GB to 12 PB (petabajtów), stosujmy poprawne nazwy wielokrotności, po coś są!
  0
 • Users Avatars Mini
  pozn pisze: 2010-12-16 14:55
  a co nas, czytelników to obchodzi?
  0
 • Users Avatars Mini
  walter pisze: 2010-12-16 19:50
  Petabajt - nikt by nie wiedzial o co chodzi. Jednak jest to pojecie poza standardowa nomenklatura. Co do newsa, to w koncu jakis konkret bardzo mi sie podoba. Widac co i jak na rynku sie dzieje. Wielkiego szumu nie zrobia, bo takie orange free nawet bez reklamy bedzie mialo lepsza opzycje na rynku, ale wazne, zeby zaistnieli w ogole.
  0
 • Users Avatars Mini
  stelo pisze: 2010-12-16 22:42
  1GB to niecałe 10 zł, jednak to nie bedzie konkurencja z "internetem stacjonarnym"
  0
 • Users Avatars Mini
  tom pisze: 2010-12-16 23:44
  @walter: jeszcze do niedawna "nikt" nie wiedział co to są terabajty, a jednak się przyjęło i każdy wie. Idąc Twoją logiką powinniśmy byli się zatrzymać na kilobajtach i dalej używać takich kretyńskich określeń jak bilion kilobajtów. Wierz mi że dopiero wtedy nikt by nie wiedział o co chodzi. Ludzie nie są takimi kretynami, za jakich uważają ich marketingowcy i dziennikarze. Jak ktoś nie pamięta ze szkoły ile to peta- to ma Google żeby sobie przypomnieć
  0
 • Users Avatars Mini
  walter pisze: 2010-12-17 16:23
  @tom, no pewnie masz racje. Optymalnym rozwiazaniem byloby podanie informacji w petabajtach i wytlumaczenie przedrostka w nawiasie. :) @stelo: zeby konkurowac z netem stacjonarnym trzeba miec nielimitowany transfer, a to maja operatorzy niektorzy tylko w nocy. Co moze przechylic szale na strone mobilnego netu to... mobilnosc. Czy w sumie tylko orange free w tej chwili z cdma.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: