W tym roku nowa strategia Grupy Polsat Plus

Newsy
Żródło: Polska Agencja Prasowa
Dodaj opinię
Opinie: 0
Cyfrowy Polsat przed końcem 2021 roku planuje przedstawić strategię

Zarząd Cyfrowego Polsatu planuje przedstawić plany rozwoju w ramach publikacji strategii przed końcem 2021 roku - poinformował agencję PAP Biznes rzecznik prasowy Grupy Polsat Plus Tomasz Matwiejczuk.

"O nowych kierunkach biznesowych będziemy mówić w ramach publikacji strategii. Zgodnie z zapowiedzią Macieja Steca, wiceprezesa zarządu ds. strategii, opowiemy o tym przed końcem roku. Zarząd Cyfrowego Polsatu zadba o to, by każdy podjął swoją decyzję w komfortowych warunkach. Nie wywieramy na nikogo presji czasowej, zachęcamy do pozostania naszym akcjonariuszem, bo czeka nas dużo ciekawych i wartościowych projektów" - powiedział rzecznik.

W przesłanym oświadczeniu Zygmunt Solorz, zapowiedział, że grupa podejmie nowe wyzwania oraz zaangażuje się w nowe obszary biznesu: Jesteśmy obecnie w bardzo ważnym momencie dla Grupy Polsat Plus. Nasi klienci mierzą się  z nowymi wyzwaniami, a nowe wyzwania zawsze stwarzają nowe szanse. Będę namawiał Grupę na podjęcie tych wyzwań i otwarcie się również na nowe obszary biznesu. Chcę przy tym zadeklarować, że moja wizja rozwoju Grupy ma na celu wyłącznie dalsze jej wzmocnienie i podniesienie wartości dla akcjonariuszy w nadchodzących latach. Podkreślam przy tym, że najważniejsza i kluczowa dla Grupy pozostaje działalność na rynku mediów i telekomunikacji – do czego jak wspomniałem powyżej, Grupa jest świetnie przygotowana.

Solorz chce "uciec do przodu", bo dwie nogi jego biznesu nie mają zbyt bardzo dobrych perspektyw - chodzi o usługi telewizji satelitarnej oraz o linearną telewizję. Solorz w swojej nowej strategii może postawić na zieloną energię (w tym także atom), 5G oraz ofensywę na rynku światłowodów (najmniej pewne).

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: