Czy warto kupić nowego iPhona SE 3 2022?

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
iPhone SE 2022

Apple zaprezentowało nową, trzecią już odsłonę iPhone SE. Dwa lata po swoim poprzedniku najtańszy iPhone w ofercie został zaktualizowany o najnowszy procesor A15 Bionic, czyli dokładnie taki sam jak w iPhone 13. To nie tylko najszybszy procesor w iPhone, ale najszybszy procesor jaki jest dostępny w smartfonach w ogóle. Biorąc pod uwagę, że nowy iPhone SE 2022 kosztuje 2299 zł, to jest to ciekawa propozycja dla wielu klientów. Przyjrzyjmy się reszcie specyfikacji.

Drugą najważniejszą zmiana jest dodanie wsparcia dla technologii 5G.

Ceny nowego iPhone SE 2022 kształtują się następująco:

  • 64 GB – 2299 zł
  • 128 GB – 2549 zł
  • 256 GB – 3049 zł

Cena nowego iPhone SE 2022 wzrosła o 100 zł w porównaniu do ceny premierowej poprzednika.

Zmiany w specyfikacji wynikają wprost z nowego procesora. Aparat dostał funkcję Deep Fusion oraz wprowadzone w iPhone 13 style fotograficzne – obie funkcje dla tylnego i przedniego aparatu. Dodatkowo przedni aparat umożliwia teraz nagrywanie wideo 1080p w 120 klatkach na sekundę.

Inną korzyścią ma być dłuższy czas pracy na baterii, co jest zawsze dużym plusem. Zwłaszcza, że poprzednik miał z tym pewne kłopoty. Według producenta czas oglądania wideo wydłużył się z 13 do 15 godzin, strumieniowania wideo wzrósł z 8 do 10 godzin, a odtwarzanie dźwięku będzie możliwe przez 50 zamiast 40 godzin.

Równie istotne jest to, co się nie zmieniło. Wymiary urządzenia są dokładnie takie same, jedynie waga spadła o 4 gramy do 144 gramów. Przekątna ekranu to nadal 4,7 cala, a rozdzielczość i jasność też się nie zmieniły. Design nadal jest oparty o Touch ID, zamiast Face ID, co wymusiło pozostanie przy najszerszych na rynku smartfonów ramkach. Nie zmieniła się sprzętowa strona aparatu. Z tyłu mamy w dalszym ciągu 12 MP, f/1.8, PDAF, OIS a z przodu 7 MP, f/2.2.

To właśnie tutaj widać największy kontrast w porównaniu ze smartfonami z Androidem – nawet niedrogie modele mają znacznie węższe ramki ekranu oraz więcej niż jeden aparat z tyłu. Choć trzeba też uczciwie przyznać, że bywa i tak, że są one dodawane na siłę i w celach marketingowych.

Dla kogo jest iPhone SE 2022?

Jak każdy produkt Apple na pewno jest dla tych, którzy albo są już w ekosystemie i mają więcej niż jedno urządzenie tej firmy, albo są przyzwyczajeni do iOS i nie chcą zmiany. Wówczas iPhone SE 2022 jest najtańszą opcją, aby pozostać z Apple. To także najmniejszy z liczących się smartfonów na rynku. Najnowszy procesor gwarantuje płynne i bezproblemowe działanie, jak i możliwość grania w najnowsze tytuły bez kompromisów. Stosunek ceny do wydajności jest tutaj największym atutem – nie tylko wśród telefonów Apple, ale całego rynku mobilnego. Apple jest także znane z długiego wspierania swoich produktów nowymi wersjami systemu i aktualizacjami.

Kto niekoniecznie będzie z iPhone SE 2022 zadowolony?

Pojedynczy aparat, nawet niezły, to obecnie nic szczególnego. Dla osób skoncentrowanych na fotografii mobilnej można łatwo poszukać w tej cenie lepszą i bardziej wszechstronną propozycję. Praktycznie każdy telefon na rynku będzie oferował także lepszy współczynnik wypełnienia obudowy ekranem. Minimum 2 aparaty i węższe ramki znajdziemy w iPhone 11 i 12 oraz w dowolnym telefonie z Androidem. To co Android będzie mógł szczególnie łatwo zaoferować to większą baterię, dłuższe działanie i szybsze ładowanie z ładowarką w komplecie. Za to wydajnościowo Android w tej samej cenie może się co najwyżej próbować zbliżyć do taniego SE.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: