W dniu 7 sierpnia 2003 r. Minister Infrastruktury Marek Pol podpisał decyzje restrukturyzacyjne dla sześciu teleopeartorów:
1. Netia Telekom Mazowsze S.A.
2. Netia Telekom Telmedia S.A.
3. Netia Telekom Silesia S.A.
4. Telefonia Dialog S.A.
5. Elektrim Tv-Tel Sp. z o.o.
6. Telefonia Polska-Zachód Sp. z o.o.
Decyzje wydane zostały na podstawie ustawy z 23 listopada 2003 r. o restrukturyzacji zobowiązań koncesyjnych operatorów stacjonarnych publicznych sieci telefonicznych (Dz. U. Nr 233, poz. 1956).
Podjęte rozstrzygnięcia polegają na odroczeniu wnioskowanych przez Spółki zobowiązań koncesyjnych do dnia 30 września 2004 r. wraz z promesą umorzenia, pod warunkiem spełnienia określonych warunków przewidzianych w ustawie o restrukturyzacji. Podjęte decyzje odraczają zobowiązania koncesyjne, tj. raty opłat koncesyjnych i opłaty prolongacyjne na kwotę ok. 230 mln. Euro. Ww. operatorzy wraz z podmiotami powiązanymi w latach 2001-2002 ponieśli nakłady inwestycyjne na kwotę ok. 431 mln. Euro.
W stosunku do pozostałych operatorów którzy złożyli wnioski restrukturyzacyjne, tj. Szeptel S.A., El-Net S.A. i Środkowo-Zachodnie Telefony Polskie S.A. nadaj trwają postępowania wyjaśniające, związane z koniecznością uzyskania od Spółek dodatkowych informacji dotyczących nakładów inwestycyjnych.
Natomiast w przypadku Spółki Środkowo-Zachodnie Telefony Polskie S.A. postępowanie restrukturyzacyjne uzależnione jest od uzyskania opinii z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na podstawie ustawy z 27 lipca 2002 r. o warunkach dopuszczalności i nadzorowaniu pomocy publicznej dla przedsiębiorców (Dz. U. Nr 141, poz. 1177). Wynika to z opinii UOKiK o stosowaniu ustawy o pomocy publicznej do restrukturyzacji zobowiązań koncesyjnych Spółki Środkowo-Zachodnie Telefony Polskie S.A.