DIALOG ma tylko p.o. prezesa

Newsy
Żródło: Dialog
Opinie: 5

KGHM Polska Miedź podjął dzisiaj decyzję o zmianach w składzie zarządu Telefonii DIALOG. Pełniącym obowiązki prezesa zarządu Telefonii Dialog został Marcin Olewnik (w spółce od lutego 2006, dotychczas na stanowisku wiceprezesa zarządu). Z pełnionych funkcji zostali odwołani Sławomir Szych (prezes zarządu) oraz Grzegorz Mach (wiceprezes zarządu - dyrektor zarządzający).

W załączeniu przedstawiamy krótki biogram przypominający doświadczenia zawodowe p.o. prezesa zarządu Telefonii Dialog SA.

Marcin Olewnik ma 34 lata, pochodzi z Wrocławia. Absolwent Wydziału Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej – tytuł magistra ekonomii o specjalizacji zarządzanie przedsiębiorstwem uzyskał w 1998 roku. W tym samym roku zdał egzamin uprawniający do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa.
Swoją karierę zawodową rozpoczął w połowie lat 90-tych jako współpracownik Polskiego Radia Wrocław, a także jako asystent Przewodniczącego Rady Miejskiej Wrocławia, gdzie odpowiadał m.in. za kontakty z młodzieżowymi organizacjami pozarządowymi i szkołami. Wówczas, jako redaktor pisma młodzieży Wrocławia „Przebłyski” założył Parlament Młodzieży Wrocławia – organizację działającą nieprzerwanie do dzisiaj.
W 1998 roku powołany na stanowisko Dyrektora Sekretariatu Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej. W latach 2001-2002 pełnił funkcję zastępcy Dyrektora Generalnego Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej.
Od 2002 roku związany z Invest Bankiem – początkowo pracował na stanowisku Dyrektora Departamentu Organizacyjno – Prawnego i Kadr, następnie – po przeniesieniu centrali Banku do Warszawy - jako Dyrektor Biura Zarządu. Pełnił również funkcję sekretarza Rady Nadzorczej Banku.
Był członkiem Rady Nadzorczej KGHM Metale S.A. w Lubinie, wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Budowy Maszyn Drogowych Madro S.A. we Wrocławiu, przewodniczącym Rady Nadzorczej Centrum Edukacji Kadr Bankowych Invest – Training sp. z o.o. w Kamińsku, przewodniczył Radzie Nadzorczej Car Center sp. z o.o. we Wrocławiu. Obecnie pełni funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Obrotu Samochodami i Częściami Zamiennymi Jelcz SA oraz Rad Nadzorczych dwóch spółek zależnych Telefonii Dialog – Avista Media oraz Vivid.pl.
(zdjęcie prezesa Marcina Olewnika jest dostępne na stronie www.dialog.pl w sekcji Biuro Prasowe).

Jednocześnie informujemy, że zmianie uległ również skład Rady Nadzorczej Telefonii Dialog, który przedstawia się teraz następująco:

 • Wojciech Braszczok - przewodniczący Rady Nadzorczej

 • Bogusław Graboń - członek Rady Nadzorczej

 • Paweł Łoziński - członek Rady Nadzorczej

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  szulak pisze: 2008-04-29 01:30
  mam pytanie: kiedy ten gosciu spi, wkoncu bycie czlonkiem zarzadu az tylu spolek zobowiazuje go do pilnowania ich, pytanie kiedy On to robi? Chyba po nocach nie spi.
  0
 • Users Avatars Mini
  Markbit pisze: 2008-04-29 11:58
  @szulak - On jest w Zarządzie tylko jednej spółki, w pozostałych tylko w Radach Nadzorczych i pilnuje je pewnie tylko podczas posiedzeń Rad Nadzorczych, ewentualnie chwilkę przed kiedy się do nich przygotowuje i chwilkę po by ochłonąć z emocji, ot cała prawda ;D
  0
 • Users Avatars Mini
  ktos pisze: 2008-04-29 20:15
  i do tego zgarnia suuuper kasee - nie zazdroszecze mu ale jeszcze nie widzialem aby ktos tylko swoimi umiejetnosciami wspial sie na taki szczyt i mial za soba takie doswiadczenie w tym wieku - to nie jest mozliwe. Znam wielu uzdolnionych ludzi - z roznych galezi gospodarki ale niestety nie moga sie przebic...
  0
 • Users Avatars Mini
  Plonek pisze: 2008-04-29 21:54
  niezle koles ma CV :D
  0
 • Users Avatars Mini
  dorsaj pisze: 2008-05-09 13:38
  A ja go osobiście znam i jedno można o nim powiedzieć - tytan pracy, a łeb ma i owszem nie od parady. invest bank to on powaznie zreformował we współpracy z pania prezes i tego doswiadczenia to mu nikt nie odbierze.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: