Drogowskaźnik w Plusie - ryczałt na dostęp do usług lokalizacyjnych i map

Newsy
Opinie: 6

Dzięki umowie zawartej pomiędzy Indigo i Polkomtel, użytkownicy sieci Plus otrzymują, w ramach usługi Drogowskaźnik, możliwość korzystania z technologii Targeo.mobi – polskiej mapy na telefon komórkowy. Użytkownicy Drogowskaźnika uzyskują w ten sposób dostęp do bogatej bazy punktów użyteczności publicznej (POI), które zawierają również rozszerzone opisy ze zdjęciami i numerami telefonów.

"Wraz z uruchomieniem usługi Drogowskaźnik udostępniliśmy szereg nowych funkcji Targeo.mobi, w tym obsługę GPS oraz szczegółowe opisy punktów ze zdjęciami i możliwością dzwonienia bezpośrednio z aplikacji, jednak najważniejszą innowacją jest wprowadzenie przez operatora stałej opłaty obejmującej nielimitowany transfer danych i dostęp do usług lokalizacyjnych" – mówi Rafał Mikołajczak, prezes zarządu Indigo.

Usługa Drogowskaźnik umożliwia lokalizację poprzez odbiornik GPS, a dla osób nie posiadających GPS w swoim telefonie - poprzez sieć komórkową. Za 2,44 zł tygodniowo lub 6,10 zł miesięcznie, użytkownik Drogowskaźnika ma możliwość nieograniczonego korzystania z aplikacji oraz z usług lokalizacyjnych opartych o sieć GSM. Użytkownik nie ponosi również żadnych dodatkowych opłat za transmisję danych. Dzięki takiemu rozwiązaniu, bez konieczności posiadania w telefonie odbiornika GPS, można określić swoją pozycję, oraz wytyczyć drogę do poszukiwanego przez siebie miejsca zupełnie jak w nawigacji GPS.

"Drogowskaźnik to kolejny produkt, który rozszerza portfolio usług lokalizacyjnych dostępnych w Plusie. Wyznaczanie trasy dojazdu, informacje o utrudnieniach w ruchu, repertuar kin, lokalizowanie miejsca pobytu przy użyciu GPS lub technologii LBS to tylko niektóre z możliwości tej aplikacji. Bardzo atrakcyjna stała cena usługi oraz brak opłat za transmisję pozwala klientom swobodnie korzystać z aplikacji bez obaw o wysokość rachunków. Warto także podkreślić dostępność usługi dla wszystkich abonentów sieci Plus, użytkowników SimPlusa, Mix Plusa, Samych Swoich oraz klientów oferty 36.6." – podsumowuje Dariusz Boduch, z-ca Dyrektora Departamentu Rozwoju Produktów i Usług Polkomtel S.A.

Usługa Drogowskaźnik wykorzystuje technologię Targeo - polskiego serwisu lokalizacyjnego bazującego na najdokładniejszych mapach Polski wykorzystywanych w AutoMapie. Ponadto, dzięki współpracy Targeo.mobi z Agorą, użytkownicy Drogowskaźnika odnajdą na platformie również opisy i recenzje filmów, aktualne informacje o repertuarze kin oraz wyszukiwarkę filmów, czyli materiały z dodatku do Gazety Wyborczej „Co Jest Grane”, dostępne też w serwisie mobilnym Gazeta.mobi.

Aby skorzystać z usługi, wystarczy wysłać bezpłatnego SMS-a o treści „drogowskaznik” na numer 8045, pobrać aplikację na swój telefon i uruchomić instalację. Zgodnie z polityką ”wypróbuj zanim zapłacisz”, nowi użytkownicy mogą testować usługę przez 7 dni całkowicie bezpłatnie.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  ignac pisze: 2009-02-10 15:31
  Fajnie ,bo nie trzeba kupować i inwestowac w automapy.Tu wszystko znacznie taniej i dodatkowo jeszcze usługa dostepna w Simplusie.Bardzo dobrze.
  0
 • Users Avatars Mini
  goral-1 pisze: 2009-02-10 16:31
  Też misię podoba zwlaszcza cenowo, dziennie wychodza jakies groszowe sprawy. Do tego mozna sie pobawic lokalizacja gps nie majac modulu w telefonie.
  0
 • Users Avatars Mini
  Gosc pisze: 2009-02-10 16:34
  Wyslalem smsa, z konta ubylo 40gr i nic...
  0
 • Users Avatars Mini
  mirekb pisze: 2009-02-10 18:14
  polkomtel jako jedyny jak dotąd operator dał zwykłemu uzytkownikowi majacemu tylko nawet gprs w telu korzystanie z tej usługi na ryczałcie(zaden nie da ryczałtu na transfer,sprawdzcie)..z google maps zjada duzo danych i za kazdy transfer płace(mapa z satelity tylko odróznia drogowskaznik od googlemaps)wiec po profilu wap w telu transfer gratis.dokladnosc na gsmie taka sobie do2,5km maxymalny bład kazgego polozenia.taka sama jednak jak w "gdzie to jest".sprawdzone
  0
 • Users Avatars Mini
  WojtekX pisze: 2009-02-10 23:35
  Z wyłączonym nadajnikiem gps, przez sieć komórkową, u mnie w Olkuszu namierza z dokładnością do 300m... (test na google maps). Do 2,5km, to może być w rejonach 1800mhz. Powiem tak, bardzo tania namiastka nawigacji.
  0
 • Users Avatars Mini
  artjaw pisze: 2009-02-11 19:15
  owszem, korzystam i polecam
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: