Duże ekrany – piękne i wygodne - CZĘŚĆ II

Akcje partnerskie
Opinie: 11
Samsung Galaxy S6 edge+

Duże ekrany – piękne i wygodne

Część II

Internet i nawigacja

We współpracy z Samsungiem tworzymy cykl artykułów, które mają przekonać nieprzekonanych, że duże ekrany w smartfonach są bardzo przydatne, wygodne i po prostu piękne. Część osób jest już przekonanych do dużych wyświetlaczy i nie wyobrażają sobie bez nich codziennego życia. Część nadal się waha, bo np. do tej pory nie miała możliwości sprawdzenia takiego większego telefonu w codziennym użytkowaniu. Chętni mogą udać się np. do specjalnych salonów firmowych Samsunga i podpytać konsultantów o zalety smartfonów z dużym wyświetlaczem.

W naszym cyklu chcielibyśmy przedstawić kilka funkcji nowoczesnych smartfonów, które aż proszą się o większy ekran. W tym odcinku będą to usługi nawigacyjne oraz serfowanie po internecie.

Nawigacja

Jeszcze do niedawna telefony komórkowe miały tak małe ekrany, że uruchomienie na nich mapy i nawigacji było po prostu niemożliwe. Gdy nastała epoka smartfonów to nawigacja stała się jedną z najczęściej wykorzystywanych usług. Każdy kierowca doceni nawigację prezentującą oprócz samej trasy także informacje o korkach. Pasażer komunikacji będzie zadowolony, gdy smartfon poprowadzi go na najbliższy przystanek i powie, którym autobusem lub tramwajem powinien jechać, aby skrócić swoją podróż. Piesi turyści trzymając smartfon w ręku będą przemierzać uliczki Paryża lub Rzymu.

Kierowcom, którzy pokonują duże ilości kilometrów zalecamy smartfon Samsung Galaxy S6 edge+ z zakrzywionym po obu stronach ekranem o rozmiarze 5.7 cala. Tak duży ekran pozwoli nam korzystać z naszych ulubionych aplikacji nawigacyjnych, czyli w naszym przypadku Yanosika i Google Maps. Taki aplikacyjny „team” uchroni nas w 99% przed zagubieniem się w nieznanym mieście oraz przed dostaniem mandatu.

Należy pamiętać, że w samochodzie przyda nam się ładowarka samochodowa oraz uchwyt. Oryginalne uchwyty Samsunga (w zależności od modelu) świetnie utrzymają nasz smartfon z ekranem 5.5 lub 5.7 cala. Dodatkowo najnowsze uchwyty samochodowe zapewniają indukcyjne ładowanie, co jeszcze bardziej przyspiesza i ułatwia nam codzienne korzystanie z nawigacji.

Yanosik

Yanosik to jedna z nielicznych polskich aplikacji, które odniosły bardzo duży sukces. Program jest codziennie używany przez kilkadziesiąt tysięcy kierowców. I to duża społeczność jest jego główną zaletą. Gdy uruchomimy Yanosika to szanse na zapłacenie przypadkowego mandatu za prędkość lub złamanie innych przepisów spadają o 80%. Dzięki Yanosikowi wiemy gdzie stoją fotoradary, a także gdzie rozmieszczono nowe, odcinkowe pomiary prędkości. Użytkownicy systemu potrafią zgłosić nawet dużą gałąź leżącą na poboczu! Yanosik zwiększa bezpieczeństwo naszych podróży.

Na dużym ekranie Samsunga Galaxy S6 edge+ korzystanie z Yanosika to prawdziwa przyjemność, bo oprócz wygodnych i dużych przycisków do zgłaszania patroli i zagrożeń Yanosik to także dodatkowe funkcje, które działają równolegle z naszym drogowym pilotem. Jest to m.in. nawigacja online, giełda miejsc w samochodzie, recenzje przydrożnych restauracji, instruktaż pierwszej pomocy i wiele innych przydatnych dla kierowców usług. Najnowszy Yanosik potrafi także nagrywać do pliku wideo naszą podróż, co może ułatwić późniejsze uzyskanie odszkodowania w razie kolizji.

Im większy ekran tym łatwiej i bezpieczniej możemy korzystać z funkcji tej aplikacji – każde zgłoszenie radaru lub zawalidrogi będzie trwało ułamki sekund bez konieczności wpatrywania się w ekran i szukania mikroskopijnych przycisków. Yanosik może być także na ekranie pływającym widżetem, a więc może działać równolegle z inną nawigacją lub np. z odtwarzaczem muzyki (Spotify, Deezer, Tidal lub inny). Do takiego trybu również duży ekran wydaje się być niezbędny.

Google Maps

Bez Google Maps miliony kierowców na całym świecie nie wyobrażają już sobie codziennych podróży. Należy jednak pamiętać, że Google Maps to także wspaniałe narzędzie dla osób nie posiadających własnego środka transportu. Google Maps to świetna nawigacja piesza oraz pilot po arkanach komunikacji miejskiej.

Po ostatnich zmianach aplikacja Google Maps stała się także bardziej przydatna w roamingu. Bez problemu możemy do pamięci telefonu pobrać wybrany obszar mapy (przy wykorzystaniu WiFi) i następnie nawigować już w trybie „offline”, czyli bez drogiej transmisji danych poza granicami kraju.
Większy ekran na smartfonie z Google Maps to szybsze decyzje na drodze – wyznaczoną trasę widzimy lepiej, a więc krócej „rzucamy okiem” na ekran. Wygodniej jest nam także podejrzeć korki w naszej aktualnej okolicy. Nie bez znaczenia jest także większa klawiatura, która pozwoli szybciej wprowadzać nasze cele lub szukane punkty POI.

Internet

Choć często korzystamy z aplikacji, które na smartfonach zastępują nam przeglądarkę internetową i w wygodniejszej formie prezentują nam np. ostatnie newsy lub plotki to przeglądarka internetowa nadal pozostanie jedną z najważniejszych usług w naszym smartfonie. Większość serwisów, portali ma już swoje mobilne wersje, a więc pomimo, że ekran naszej komórki jest dużo mniejszy niż w laptopie i tablecie to serfowanie jest równie przyjemne.

W Samsungu Galaxy S6 edge+ znajdziemy 2 przeglądarki zainstalowane już przez producenta. Bardziej rozbudowaną z nich jest popularnych Chrome.

Chrome

Pomimo, że wydaje się, że przeglądarka w smartfonie to tylko zabawka i nie może być porównywalna z przeglądarkami na komputerach, to okazuje się, że jest to całkowicie błędne założenie. Chrome na Galaxy S6 edge+ to potężne, ale jednocześnie wygodne narzędzie do przeglądania Internetu. Oczywiście najlepiej, gdy z Chrome korzystamy na dużym ekranie, co pozwala nam jeszcze bardziej zbliżyć się ergonomią do serfowania w Internecie na laptopie lub tablecie.

Co oprócz zwykłego przeglądania stron oferuje nam mobilny Chrome? To przede wszystkim wygodna synchronizacja naszych zakładek, czyli ulubionych stron. Gdy dodamy je na PC to zobaczymy je także na Samsungu. Chrome będzie także „widział” nasze zapamiętane hasła. Gdy wersje mobilne stron nam przeszkadzają to możemy wymusić wyświetlanie wersji pełnych. Wówczas duży ekran jest po prostu niezastąpiony. Gdy ktoś chce sprawdzić, do czego przeglądarka mobilna jest jeszcze zdolna to polecamy odwiedzić nowy serwis internetowy Rihanny, przygotowany we współpracy z Samsungiem. Jego adres to ANTIdiaRy.com.

Mamy nadzieję, że tym cyklem artykułów odczarujemy duże ekrany i sprawimy, że staną się jeszcze bardziej popularne. Statystyki nie kłamią – wyświetlacze w smartfonach rosną, więc jeśli chcemy nadążać za nowymi trendami to pozostaje się nam do nich przekonać :-)

W ostatnim odcinku naszego cyklu omówimy kolejne zalety dużych ekranów, czyli wygodę obsługi pakietu Office.

Część I naszego cyklu jest dostępna tutaj

Opinie:

Opinie archiwalne (11):

Komentuj

Komentarze / 11

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  PLANET pisze: 2015-11-25 19:13
  Ten sam tendencyjny początek i znowu brak wyraźnego oznakowania pt. ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Na zakończenie zgodnie z gradacją "małe kłamstwo, duże kłamstwo, statystyka" ; ) oświecenie userów, że jedyny możliwy trend to powiększanie ekranów. Otóż nie... to jest trend, który narzucają producenci. Powody? Nie tylko użyteczność i czytelność. Także łatwiej się zbijają : ) Można pomyśleć chwilę i wnioski nie są trudne do wyciągniecia.. Identyczne w schemacie jest promowanie smartfonów i poprzez to sztuczne wymarcie (w dużej mierze) klasycznych słuchawek, których do dnia dzisiejszego używałoby sporo ludzi, ze względu na wygodę trzymania, długi czas na baterii (przez mniejsze ekrany z dalej sporymi pojemnościami baterii) i ergonomię fizycznych klawiszy.
  5
 • Users Avatars Mini
  PLANET pisze: 2015-11-25 19:17
  Zawsze pozostaje dylemat ergonomia (związana ściśle z wielkością) vs dominujące zastosowania, które mogą faktycznie być lepsze na większych ekranach. Jak zwykle - najlepiej samemu się przejść do sklepu, wziąć telefon w dłoń i ocenić.
  2
 • Users Avatars Mini
  PLANET pisze: 2015-11-25 19:22
  Z treścią można się w dużej mierze zgodzić - te zastosowania dobrze zgrywają się z większymi ekranami - ale nie musi to być od razu kobyła 5"+ :) Parę uwag: wersje pełne kiepsko się wymusza na Chromie, raczej Dolphin względnie inne przeglądarki oszukują lepiej ID. Reskalowanie stron działa dobrze na mniejszych ekranach i nawet na rozdzielczości HD, niemniej większe ekrany są nieco lepszy pod tym względem. Co do nawigacji... dawno temu, na HTC TyTN II (Kaiser), który miał 3,5" (choć dotyk był oporowy), korzystałem z AutoMapy. Bardzo wygodnie, da się : ) Skądinąd... napiszcie dłuższy artykuł, zapomnieliście o jakdojade.pl i paru innych, nie mówiąc o przeglądarkach ; )
  1
 • Users Avatars Mini
  PLANET pisze: 2015-11-25 19:24
  Na koniec jedna rzecz: "Chętni mogą udać się np. do specjalnych salonów firmowych Samsunga i podpytać konsultantów o zalety smartfonów z dużym wyświetlaczem." Otóż nie - chętni mogą wybrać się gdzie ich nogi poniosą i samemu wybrać zgodnie ze swoim odczuciem i poradą doświadczonych znajomych, a nie sprzedawców! (nie mówiąc o zadawaniu pytania na zasadzie "dlaczego wasz produkt jest najlepszy" : )
  2
 • Users Avatars Mini
  Klaudiusz pisze: 2015-11-26 00:45
  Głos ludu "PLANET" :-)
  1
 • Users Avatars Mini
  wojciech.piechocki pisze: 2015-11-26 12:53
  @PLANET merytoryczne komentarze zawsze cenione :-)
  2
 • Users Avatars Mini
  wojciech.piechocki pisze: 2015-11-26 12:55
  @PLANET choć automapa i wyswietlacz tytn II to byla prawdziwa tragedia!!!! :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  asf pisze: 2015-11-26 15:01
  @PLANET Do tego dodajmy nie bez znaczenia fakt że srajfony są kombajnami napędzającymi transmisję danych, odświeżenia, aktualizacje itp. a to ciągnie dane a więc kupuj pakiety i płać. I potem ci wmawiają że musisz to mieć, że duże dobre że potrzebne, bo jest interes. I artykuły sponsorowane:-)
  3
 • Users Avatars Mini
  PLANET pisze: 2015-11-27 09:22
  @Wojtku: osobiście odczuwałem rysikowy ekran Kaisera dobrze. A i nawet bez wgrania "mitycznych" sterowników 3D nawigacja chodziła bez większych problemów. Generalnie jeśli chodzi o artykuły, nawet sponsorowane, to zawsze mile widziana polemika... fakt, że czasami nerwy człowieka poniosą, ale najlepiej trzymać się tematu, ewentualnie ciekawych off-topów ; )
  0
 • Users Avatars Mini
  Ambasador marki Samsung 1 pisze: 2016-02-19 16:34
  Popularność coraz większych ekranów wynika z tego, że z telefonu nie korzystamy tak jak kiedyś tylko do wykonywania połączeń. Używamy ich jako nawigacji samochodowej lub urządzenia do odtwarzania filmów. Potrzeby konsumenta są dla nas priorytetem i dlatego między innymi wprowadziliśmy funkcję multiwindow pozwalającą na korzystanie z dwóch aplikacji jednocześnie czy też zaokrągliliśmy w modelach edge ranty ekranu. Dzięki zaokrąglonym bokom możemy zaoszczędzić cenny czas poprzez ustawieniu na nich skrótów do najczęściej używanych aplikacji.
  0
 • Users Avatars Mini
  Ambasador marki Samsung 1 pisze: 2016-03-06 16:12
  Duże ekrany ułatwiają codzienne użytkowanie - telefon jako nawigacja czy telefon jako urządzenie do oglądania ulubionego serialu. Dzięki ekranowi z Galaxy S6 edge o przekątnej 5,7" czynności te stają się przyjemnością. Dodatkowo zaokrąglone ranty ekranu dają wrażenie głębi oraz są dodatkowym paskiem menu dzięki któremu mamy szybki dostęp do ulubionych aplikacji i kontaktów.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: